Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olaylı maç ile ilgili karar açıklandı

Giriş Tarihi: 12.1.2014 17:13 Güncelleme Tarihi: 12.1.2014 19:21
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında yapılan Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar oynatılmasına karar verdi.

Yönetim kurulunun, federasyonun İstinye'de bulunan merkezinde gerçekleştirdiği toplantının ardından yapılan açıklamada, karşılaşmanın, oy çokluğuyla, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca başlangıcından itibaren tekrarına karar verildiği bildirildi.

Tekrar maçında, Kasımpaşa'nın 2-1 kazandığı ilk maçın oynandığı tarihte (15 Aralık 2013) kulüplerde tescilli futbolcuların görev yapabileceği ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının da yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verildiği belirtildi.

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İstinye'de bulunan Futbol Federasyonu Merkez Binası'nda saat 12.00'de başlayan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıda 15 Aralık 2013 tarihinde oynanan ve Kasımpaşa'nın 2-1 üstünlüğüyle sona eren, Kasımpaşa-Beşiktaş Spor Toto Süper Lig karşılaşması hakkında Beşiktaş'ın 18 Aralık 2013 tarihli başvurusu görüşüldü.

TFF Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 30. maddesi uyarınca müsabakanın daha sonra belirlenecek bir tarihte, başlangıcından itibaren tekrarına, yalnızca tekrarına karar verilen müsabakanın oynandığı tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcuların oynatılmasına ve sarı kartla cezalandırılan disiplin uygulamalarının yapılmamış sayılmasına oy çokluğuyla karar verdi."

GÖZLER TAHKİM KURULU'NDA

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında oynanan ve olaylar nedeniyle sonucu tartışılan Kasımpaşa - Beşiktaş maçının tekrar edilmesine karar verilmesinden sonra gözler Tahkim Kurulu'na çevrildi.

Olaylı Kasımpaşa - Beşiktaş maçı için Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu, 'tekrar' kararı verdi. Kasımpaşa'nın 2-1 kazandığı maçla ilgili şimdi gözler oy çokluğu ile verilen bu karardan sonra Kasımpaşa kulübüne çevrildi. Kasımpaşa kulübünün TFF Yönetim Kurulu'nun verdiği bu karar sonrası 7 iş günü içinde karara itiraz etme hakkı bulunuyor.

Kasımpaşa cephesi, Tahkim Kurulu'na itiraz dilekçesi verecek ve olaylı maç ile ilgili son sözü Tahkim söyleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olaylı maç ile ilgili karar açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN