Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elinde belge varsa bekleme hemen ver

Giriş Tarihi: 21.1.2014

Kulüpler Birliği toplantısına Trabzon Başkanı Hacıosmanoğlu'nun Demirören'e tepkisi ve Mecnun Otyakmaz ile atışması damga vurdu

Ankara'da TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın da katıldığı ve 'e-bilet'in konuşulacağı Kulüpler Birliği toplantısına şike tartışması damgasını vurdu. Yargıtay'ın cezaları onama kararı üzerine, şikenin bir kez daha kanıtlandığını ve 2010-11 sezonu şampiyonu olarak kendilerinin ilan edilmesini isteyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Yıldırım Demirören'e karşı çok sert sözler kullandı. Türk futbolunun adil yönetilmediğini söyleyen Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor başkanı olarak sonuna kadar hakkımızı arayacağım. Türk futbolunu adaletli yönetmiyorsunuz. Yargıtay karar veriyor ve TFF Basın Sözcüsü yangından mal kaçırır gibi 'Bu dosya kapanmıştır', diyor. Türk yargısının, UEFA'nın kabul ettiği şikeyi görmüyorsunuz. Türk futbolu ahlaksızca yönetiliyor" diye çıkıştı. Demirören suskun kalınca Sivas Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın, "Elimde belgeler var. Yeni yargılama olursa bunları sunacağım" sözleri tansiyonun bir anda tavan yapmasına neden oldu.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE DURMAM
Hacıosmanoğlu, "Bizi kastediyorsun galiba. Hiç durma, Federasyon Başkanı da buradayken çıkar ne varsa ver" diye karşılık verdi. Otyakmaz, "Ben ispiyoncu değilim" diye bağırınca araya giren Vakıf Başkanı İlhan Cavcav "Arkadaşlar buraya şike konuşmak için gelmedik. E-bilet ve yasayı görüşmek için toplandık" uyarısını yaptı. Sakinleşmeyen Hacıosmanoğlu, "Herkes elindekini döksün. Varsa bir yanlışımız biz de cezamızı çekeriz. Biz temiz futboldan yanayız. Adaletin olmadığı yerde durmam" diyerek salonu terk etti.

TAPELERİ SAVCILAR MI UYDURDU?
Toplantıdan erken ayrılan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu çıkışta gazetecilere konuşurken bombalamaya devam etti: "Tutturmuşlar paralel yapı diye. Paralel devlet mi tapeleri ortaya koydu?.. Sahada maçı manipüle et diyen paralel devlet mi? Savcılar tapeleri kendileri mi uydurdu?.. Hakkımızı aramaya sonuna kadar devam edeceğiz. UEFA ve FIFA'ya gideceğiz. UEFA'nın kararlarını herkes görecek..."

Demirören: Belgeleri getirin
TFF Başkanı Demirören, Hacıosmanoğlu'na önce cevap vermedi ve ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Ardından Otyakmaz'a dönüp "Biz adil olmaya çalışıyoruz. Elinde bir şey olan varsa söylemekle olmaz. Getirin, belgeleri verin" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elinde belge varsa bekleme hemen ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN