Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UEFA'ya 400 sayfalık dosya

Giriş Tarihi: 24.1.2014

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'da sadece tatil yapmadı şike davasıyla ilgili önemli temaslarda da bulundu!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa'nın Cannes kentinde tatil yaparken, önemli görüşmelerde de bulundu. Yıldırım, ilk olarak CAS davasında birlikte hareket ettiği Martens Hukuk Bürosu avukatlarıyla bir araya geldi. Yıldırım, avukatlara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın paralel yargı hakkındaki açıklamalarını anlattı. Bu açıklamaların tamamını bir dosya halinde hukuk bürosuna sundu. Yıldırım, bu açıklamaların yanı sıra, şike davasının yeniden görülme ihtimalinin bulunduğunu ve gelişmelerin, UEFA'da nasıl yankı bulacağı konusunda zemin yokladı. Bu görüşmelerden biri de UEFA'ya yakın çok önemli hukukçuların bulunduğu toplantıydı.

İBRAHİM AKIN'IN MEKTUBU
Yıldırım, bu toplantıda önce 14 Şubat'ta başlayan mahkeme boyunca yaptığı ve 400 sayfalık kitap haline getirdiği savunmasını hukukçulara sundu. Ardından futbolcu İbrahim Akın'ın hapishaneden yazdığı mektubu ve savcının kendisine yaptıklarını anlatan ifadelerini verdi. Bunun yanı sıra, şike operasyonunun düzmece olduğunu anlatan bazı polis itirafçılarının da bulunduğunu ve yakında bunların da ortaya çıkacağını iletti.

AİHM KONUSUNU DA GÖRÜŞTÜ
Aziz
Yıldırım, bu görüşmelerin yanı sıra Yargıtay'ın kararı onamasının ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidilip gidilemeyeceği konusunda uluslar arası avukatlarla bir araya geldi. Bu avukatlara da Türkiye'de yaşanan durumu ve cemaat yapılanmasının polis içindeki yeri hakkında bilgi verdi. Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını bu olayda referans gösterdi. Yeni savunmalar hazırlandı. F.Bahçe Başkanı Yıldırım hakkında ortaya atılan en önemli iddia ise Fransa'da bir UEFA yetkilisi ile görüştüğü oldu. Bu kişinin ise UEFA'nın Fransız başkanı Michael Platini olduğu iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA'ya 400 sayfalık dosya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN