Aziz Yıldırım'dan bomba açıklama

Fenerbahçe'de 2014 yılının ilk Divan Kurulu toplantısı başladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da Yargıtay'ın ceza kararını onamasının ardından kulübe hitaben ilk konuşmasını yaptı.

Giriş Tarihi: 25.1.2014 11:16 Güncelleme Tarihi: 25.1.2014 18:54
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelere yönelik yaptığı konuşmada, "Ben veda etmiyorum. Ben buradayım" dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kulübün olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı için salona gelişinde üyelerce ayakta alkışlanan Aziz Yıldırım, toplantının ilk bölümünde üyelere hitap etti. Başkan Yıldırım, esasında konuşma yapmayı planlamadığını ancak kürsüye gelme gereği hissettiğini aktararak, şike ve teşvik iddialarına yönelik davada alınan mahkeme kararının Yargıtay tarafından onanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Herkesin kendisinden veda konuşması beklediğini dile getiren Yıldırım, "Ben veda etmiyorum. Ben buradayım. Hepimiz yaşayıp göreceğiz. Başından beri söylediğimiz tek şey var. Biz şike yapmadık. Biz siyasi bir olayın içerisindeyiz ve bu siyasi olayın Türkiye'de nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. Biz hep cumhuriyetin, demokrasinin ve laikliğin yanında olduk" diye konuştu.

Başkanlığı süresince 16 yıllık dönem içinde kulübe hiçbir zaman siyaset sokmadıklarının altını çizen başkan Yıldırım, şunları söyledi:

"Tabii ki siyasi düşüncelerimiz vardır. Bu düşüncelere inanırız, iktidarda olması için çalışma yaparız. Ama kulüp bünyesinde böyle bir şey yapmadık. Kimseye tavsiyede bulunmadık. 'Şuraya oy verin' demedik. Dışarda konuşmalarımız olmuştur ama kulüp bünyesine siyaset sokmadık. Böyle bir şeye yine taraftar değilim. Fenerbahçe, Atatürk'ün kulübüdür. Türkiye'nin zor günlerinde cumhuriyeti koruyacak son kaledir ve bu kale hiçbir zaman yıkılmayacaktır. Bu dava, Yargıtay tarafından da ceza onanmasıyla bir noktaya gelmiştir. Suçluyuz... Tek suçumuz var, o da Atatürkçü olmak. Bunun dışında tek suçumuz dahi yoktur. Herkes buna inansın."

ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'dan bomba açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN