Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bombaladı

Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım yine esti gürledi

Giriş Tarihi: 26.1.2014
Fenerbahçe'nin dünkü Divan Kurulu Toplantısı'na başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları damga vurdu. Kendisini eleştirenleri bombardımana tutan Yıldırım şöyle konuştu:
Herkes benden veda konuşması bekliyor. Ancak veda etmiyorum. Buradayım. Hepimiz yaşayıp göreceğiz. Biz şike yapmadık.
Bugün ülkemizde bir mücadele var. Paralel devlet ile devletin mücadelesi bulunuyor. Tek cumhuriyet vardır, o da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye'de tek hükümet olur. Onun dışında hiçbir paralel devlet olamaz. Aksi durumda ülke çöker.

ONURSAL BAŞKANLIK İSTEMEM
Sayın Başbakan bile kendi ağzından, bize yönelik olarak 'kumpas kuruldu' dedi. Artık savcılara, hakimlere ve polise güvenilmeyen ortamda, bize yapılanları tartışmanın manası kalmadı.
Benim için, 'Aziz Yıldırım kaçacak' dendi. Aziz Yıldırım kaçmaz. Bende öyle bir yürek var ki, onların hiçbirinde o yürek yok. Bunu iyi bilsinler.
Ben F.Bahçeliyim. Bir sevda bu. Yoksa bir unvan almak için, ismimi duyurmak için değil. Onursal Başkanlık istemem. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım.

BİZİ İNEK GİBİ SAĞIYORLAR
Kimin başkan olacağı ile ilgili yönlendirme yapmam. Tüzük var. Orada ne yazıyorsa o olur. Burada padişahlık sistemi yok. Benden sonra akar, yolunu bulur.
Her gün evime 'polis gelecek mi?' diye bekliyoruz. Bugün yarın gelirler. Hatta takip ediyorlar.
Yayın gelirinde hakkımızı alamıyoruz. 450 milyon dolarlık havuzdan 35 milyon dolar alıyoruz. Bize iki ayrı kuruluşun 125 milyon dolar teklifi oldu ama Anadolu kulüpleri yararlanıyorlar diye sıcak bakmadık. Artık sıcak bakacağız. Bizi inek gibi sağıyorlar...

ARAZİYİ BİZE BAĞIŞLAMIYORLAR
Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapılacak alışveriş merkezi için tüm izinleri aldık. Şu an Maliye Bakanlığı ile görüşüyoruz. Taahhüdümüz gereği 3 okul ve bir salon yaptık. 40 milyon harcadık. Ayrıca o araziyi de bize bağışlamıyorlar.
Fenerbahçe bu sezon mutlaka şampiyon olmalı. Gücümüze güç katması anlamında bunu söylüyorum. Yoksa, olsa ne olur, olmasa ne olur. Şampiyonluk bir güç veriyor ve bu gücü almak lazım.
Oyuncularla da konuştum, onlar da farkındalar. Tahriklere kapılmayalım.

ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIM
3 yıllık süreçte çok şey yaşadığını belirten Aziz Yıldırım, "Burada bir mücadele var. Hepimizin yüreklerimizde bu cumhuriyete sahip çıkmamız lazım. Geride kalan 3 yıllık süreçte yaşadıklarımla ilgili söyleyeceğim daha çok şey var. Günü geldiğinde kamuoyuyla hepsini paylaşacağım. Bugün yeri ve zamanı değil. Sonra 'ceza yedi, bağırıp çağırıyor' diyecekler" diye konuştu.

KULÜBÜN BORCU 143 MİLYON TL
Fenerbahçe'nin borç tutarının 143 milyon 554 bin 664 lira olduğu açıklandı. Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin toplam borç tutarının 164 milyon 473 bin 358 lira olduğu, alacaklar tutarı olan 20 milyon 918 bin 694 liranın çıkarılmasıyla kalan 143 milyon 554 bin 664 liranın ödenecek net borç tutarı olduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN