Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı kuralı daha esnek uygulanmalı

"Son şampiyonların hepsi Avrupa'dan çıkıyor ve hepsinde yabancı serbest. 'Serbest olsun' demiyorum ama belli kriterlerden yanayım"

Giriş Tarihi: 27.1.2014
Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'de futbolun en güzel şekilde icra edilmesi için uğraştıklarını belirterek, "Ortaya çok hoş şeyler çıkacağından emin olabilirsiniz" dedi. Lig TV'ye konuşan Terim, görevinin bu kez farklı olduğunu söyleyerek, "Milli Takım'ı daha önce de çalıştırdım. Sadece onun için gelmek, benim için çok şey fark ettirmezdi. Onun için sadece Milli Takım antrenörlüğü değil, futbolun herşeyinden sorumlu bir konuma getirildik" dedi.

KENARDA OLMAMA İHTİYAÇ VAR
Futbolun marka değerinin korunması gerektiğini anlatan Terim, "Bugün ülkelerin kendilerini ifade etme yolu futbol. Birbirlerine üstünlük sağlama yolu, neredeyse futbol. Hepimizin görevi; bu güzel oyunu korumak, değerlerine zarar vermemek. Kendi bindiğimiz dalı kesmememiz lazım" diye konuştu. Terim, yeni dönemde yedek kulübesinde olmayacağı söylentilerinin doğru olmadığını belirtip, "Ne böyle bir şey düşündüm ne böyle bir şey konuşuldu. Milli Takım'ın kenarda olmama ihtiyacı var" diye konuştu.

YERLİ OYUNCU İYİYSE ZATEN OYNAR
TFF'nin
uyguladığı yabancı sınırı için de konuşan Terim, "Bu konuda TFF yönetimiyle bir görüşme yapmadık ama konuşacağız. Fikirlerimi hem sayın başkana hem de yöneticilerimize aktaracağım. Bunun doğrusu, mantığı, uluslararası uygulaması neyse onun üzerinde durmak lazım" dedi. Kendisinin de esneklik isteyen kulüplerden yana olduğunu vurgulayan Terim, "Yerli oyuncu iyiyse zaten oynar. Son şampiyonların hepsi Avrupa'dan çıkıyor ve hepsinde yabancı serbest. Ben 'serbest olsun' demiyorum ama ülkemize göre kriterler koyulmasından yanayım, yasaklara karşıyım" ifadelerini kullandı.

6-18 YAŞ ARASI EN GENÇ ÜLKEYİZ
"Bütün niyetim ortaya bir futbol kültürü koymak. O yüzden bu kadar coşkulu ve istekliyim. Çünkü bu sefer bazı yetkilerimiz daha değişik. Kendimize göre eksikleri tespit etmiş durumdayız. Özellikle bu dönemde, eğiticilerin eğitimine tarihte hiç olmadığı kadar önem vereceğiz. Altyapılarla ilgili her tarafı inceliyoruz. 6 ile 18 yaş arası dünyanın en genç ülkesi biziz. Bize lazım olan kız ve erkek burada var. Bu sefer buraya ulaşmamız lazım. Hep birlikte çok önemli programlar ortaya koyacağız. Ülkemizin futbolunun biraz daha iyi olmasını istiyorsak, ithal edenden ziyade ihraç eden konumuna gelmeliyiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı kuralı daha esnek uygulanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN