Fenerbahçe'yi Galatasaray yaktı

Disiplin Kurulu üyelerinden 4’ü Fenerbahçe’ye ceza verilmesi yönünde oy kullanırken, iki üye buna şerh koydu. Ancak bu şerh ceza verilmemesi yönünde değil, yapılan yeni talimat değişikliği sebebiyle önceki cezaların sıfırlanması gerektiği şeklinde oldu.

Giriş Tarihi: 1.2.2014 10:13 ABONE OL
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bir maç seyircisiz oynama cezası alan Fenerbahçe için kurul üyeleri arasında ilginç tartışmaların yaşandığı ortaya çıktı.

Disiplin Kurulu üyelerinden 4'ü sarı-lacivertli takıma ceza verilmesi yönünde oy kullanırken, iki üye buna şerh koydu. Ancak bu şerh ceza verilmemesi yönünde değil, yapılan yeni talimat değişikliği sebebiyle Fenerbahçe ve diğer takımların önceki cezalarının sıfırlanması gerektiği şeklinde oldu. İki üye sarı-lacivertli kulübün savunmasında da bu yönde bir ifade bulunduğunu ve bunun dikkate alınması gerektiğini savundu.
Kurulun diğer üyeleri böyle bir kararın daha önce hiç küfür etmeyen takım taraftarları için doğru bir durum olmayacağını ifade ederek düzenlenen yeni madde üzerinden uygulama yapılmasını istediler ve karar bu şekilde alındı.


G.Saray yaktı
Bu arada Fenerbahçe'nin ceza almasına sebep olan çirkin ve kötü tezahüratı, Galatasaray aleyhine atılan sloganların oluşturduğu bildirildi. Temsilci raporunda topluluk halinde 12 saniye boyunca sarı-kırmızılılar aleyhine tezahürat yapıldığını yazdı. 34. dakikadan sonra atılan "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganlarının raporda yer almadığı, Başbakan aleyhine atılan sloganların ise topluluk arz etmediği ifade edildi. Bu yüzden bu sloganlardan dolayı herhangi bir yaptırım uygulanmadı.

52. maddede yapılan yeni düzenlemenin ardından artık çirkin ve kötü tezahüratta süreye bakılmıyor. Bu düzenleme sebebiyle son PFDK toplantısında birçok takım ceza aldı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'yi Galatasaray yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA