Gizemli hukukçu kim?

Giriş Tarihi: 6.2.2014

Paralel devletin kilit isimlerinden, TFF Tahkim üyesi Osman Karakuş'un, 25 Kasım'da Saracoğlu'nda Aziz Yıldırım'la görüşmeye giden cemaatçi ekibin içinde olduğu iddiası gündeme oturdu. Yıldırım, "Görüşmedim" dedi. Taraftar ise başkanın, "TFF'den de bir hukukçu vardı" sözlerine istinaden o ismin açıklanmasını istedi

SABAH, paralel devletin yargıdaki gizli yapılanmasını yöneten kilit isimlerden birini daha önceki gün açıklamıştı. Bu kilit isim, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay'a bakan üst yargı imamı Osman Karakuş'tu. Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nda üye de olan Karakuş'un son olarak şike davasında ceza alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la görüşmeye giden cemaatçi ekip içinde yer aldığı iddia edilirken, sarı lacivertli kulübün başkanı dün konuyla ilgili olarak F.Bahçe'nin resmi sitesine, "Şahsım hakkında bir takım değerlendirmeler ve yorumlar yapılmıştır. Hakkımda yazılan bu değerlendirmeler gerçek dışı olup, ilgili haberde bahsi geçen Osman Karakuş isimli şahısla herhangi bir görüşmem olmamıştır" açıklamasını yaptı.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
Bu açıklamayı yapan Başkan Aziz Yıldırım, 24 Ocak'ta Posta Gazetesi'ne verdiği röportajda aynen şu kelimeleri kullanıyordu: "25 Kasım'da bana Samanyolu'nun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonu'nda görevli bir hukukçu ve bir işadamı da. Üçü geldi. Benden Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Türkçe Olimpiyatları yapmak istediklerini söylediler."

TARAFTAR O İSMİ MERAK EDİYOR
İşte bu görüşmede adı geçmeyen TFF'deki hukukçu ismin Osman Karakuş olduğu iddiası ayyuka çıkarken, SABAH'ın dünkü haberi sarı lacivertli taraftarlar arasında da geniş yankı uyandırdı. Aziz Yıldırım görüşmede Karakuş'un olmadığını açıklarken, herkes Türkiye Futbol Federasyonu'nda yer alan hukukçuyu merak etmeye başladı!. Taraftarlar da, "O zaman başkan o hukukçuyu açıklasın. Kulüp zan altında kalmasın" sorusunu gündeme getirdiler.

24 OCAK'TA NE DEDİ?
Fransa dönüşünün ardından Aziz Yıldırım, 24 Ocak'ta Posta Gazetesi'ne verdiği röportajda, çok önemli sözler sarfetmişti. Başkan, kulübe gelen cemaatçi ekip içinde TFF'den bir hukukçu ve işadamı olduğunu ileri sürmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizemli hukukçu kim?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN