Hani yargıya inanmıyordu

Sadri Şener yeniden yargılanmasını isteyen Aziz Yıldırım'a: "Hani Yargıtay kararını tanımıyordu. Yargılasalar da fark etmez, temiziz"

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Trabzonspor eski Başkanı Sadri Şener, Yargıtay kararının ardından "kararı düzeltme" talebinde bulunarak kendisi ve eski yönetici Nevzat Şakar hakkında verilen beraat kararının bozulmasına yönelik Fenerbahçe'nin yaptığı itirazı SABAH'a değerlendirdi. Şener, "Hem Yargıtay kararını tanımıyorsun hem de karara itiraz edip, 'Trabzonspor da ceza almalı' diyorsun. Burası kabile devleti mi? Bunlar komik. Yeniden yargılansak da fark etmez. Çünkü temiziz" dedi.

2010-11'İN TERTEMİZ ŞAMPİYONUYUZ

3 Temmuz'da sanık olduklarını, yargılanıp beraat ettiklerini belirten Şener, "F.Bahçeli yöneticiler ve bazı spor kulüplerinin yöneticileriyle birlikte futbolcular ceza aldı. Dosya Yargıtay'a gitti. Oradan da bizim beraatimiz, diğerlerinin cezaları onandı. Ceza hukuku anlamında bu iş bitti. Şimdi F.Bahçe hem kendi hem de benim ve Nevzat Şakar hakkındaki beraati onama kararlarına itiraz ediyor. Nereye? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na. Bu infazı durdurmaz. Süreç işler. Vakit kazanmak istiyorlar" diye konuştu.

KIŞKIRTMAYA ÇALIŞIYOR

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan da Aziz Yıldırım'ın açıklamalarına yanıt geldi: "Kirli ilişkileri ile futbolun içine kendi siyasetlerini sokan,kendilerini camialarının üstünde gören kişilerin, koskoca bir şehrin haklı haykırışına, 3-5 kişinin yürümesi yakıştırması yaparak Karadeniz fırtınasını harekete geçirmeyi planladığı anlaşılıyor. Bu hareket, kirliliğin içine batmış kişilerin kışkırtması ile değil, doğruluk ve dürüstlüğün yol göstericiliği ile kendiliğinden hareket eder" dedi.

'MÜHENDİSLİĞİ ZAYIFTIR!'

Sadri Şener, Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Trabzonsporlu taraftarların şike eylemi için, "Sokakta yürüyen 3-5 kişi Fenerbahçe'ye gözdağı veremez" şeklinde değerlendirmesi için şu yorumu yaptı: "Aziz Bey'in mühendisliği zayıftır. Ama o yazıları o yazmıyor zaten. Oradaki genç bir arkadaş kaleme alıyor. O da, 'tamam, yayınlayın' diyor. Ciddiye almamak lazım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hani yargıya inanmıyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN