Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Üç puanımızı gasp ettiler"

Giriş Tarihi: 11.2.2014 16:16

Kasımpaşa Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, tekrarlanan Kasımpaşa - Beşiktaş maçında üç puanlarının gasp edildiğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'de bulunan binasına e-bilet görüşmeleri için gelen Kasımpaşa Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz girişte basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Kulüp olarak yabancı sınırlandırmasına karşı olduklarını belirten Öksüz, şöyle konuştu:

"Biz Kasımpaşa olarak yabancı konusunda ısrarlıyız. Türkiye'de şuanda uygulanan sistemin karşısındayız. Türkiye'de bazı kulüpler ne hikmetse farklı düşünüyorlar. Olabilir tabi saygı duymak gerekiyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı bununla alakalı 18 imza istiyor. Sanki bunu kaldırırken 18 imza ile kaldırmışlardı. Dolayısıyla böyle abuk sabuk bir istekte bulunuyor. Bugün bizim de söyleyeceğimiz şey 18 imzayı alırsanız biz de imzayı koyarsınız diyeceğiz. Bu kadar basit."

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in 'Yabancı konusunda 18 kulüp imza verirse değişebilir' açıklamasını da değerlendiren Öksüz, "Bu görüşe ben katılmıyorum ve bu yanlış bir görüş. Neden yanlış bir görüş? Bir TFF Başkanı bir kulüp dahi itiraz ederse diye bir mesaj veriyor Tahkim Kurulu'na. Eğer böyle birşey söz konusu olursa siz bunu reddedeceksiniz. Bu mesajı veriyor. Benim siyaseten de anladığım bu. Böyle bir görüşü söylemesi çok yanlış. TFF Başkanı ve yöneticileri kendilerine gelen sorunları otururlar ve görüşürler karar alırlar. Kararı çıktığı vakit uygularlar. Ondan sonra bunu benimsemeyen kulüpler tahkime gider. Yani siz bunu yönlendiremezsiniz." dedi.

"ÜÇ PUANIMIZI GASP ETTİLER"

Kural hatası nedeniyle tekrar oynanmasına karar verilen Kasımpaşa - Beşiktaş karşılaşmasında üç puanlarını gasp ettiklerini ifade eden Hasan Hilmi Öksüz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Haksızlığa uğradığımızı ben her zaman söyledim. Bunu ileriki tarih çok farklı yazacaktır. Bizim üç puanımızı gasp ettiler. Bu gasp edenler içinde spor kamuoyu da var. TFF Başkanı da var. Kasımpaşa'nın üç puanı gasp edilmiştir. Biz bu akşam gasp edilen üç puanımızı geri almak için çaba göstereceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Üç puanımızı gasp ettiler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN