Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 12.2.2014 08:48 Güncelleme Tarihi: 12.2.2014 09:03
Mancini, yeni bir oyun düzenine geçti Galatasaray, çok iyi sonuçlar almaya başladı. Sizce Galatasaray, bu oyunu şampiyonluğu yakalayacak pozisyonda devam ettirebilecek mi? Sarı-kırmızılılar istikrarı sürdürebilir mi?
Galatasaray, geçen hafta Bursa'yı 6-0 yenerken Hajrovic ve Telles yoktu; Galatasaray son yıllarda gördüğüm en güzel futbolu oynamıştı. İnanamadım bu izlediğim futbola!.. Bu yüzden, daha rahat yorum yapmak için bir hafta daha bekledim. Tesadüf mü; yoksa Mancini mi hakikaten? Bu hafta g��rdüm ki artı Hajrovic ve artı Telles'e rağmen, geçen haftaki Galatasaray'ın yarısı yoktu sahada. Yani maçın 3-0'lık skoru, kimseyi aldatmasın.
Bursa 6-0, arkadan Eskişehir 3-0… Seyretmeyen birisi, -diyelim Amerika'da oturan birisi- 'Vay, Galatasaray Eskişehir'i de ezmiş' diyebilir. Hayır; özellikle ikinci yarıda Eskişehir, Galatasaray'ı resmen ezdi. Maçın istatistiklerine bakın: yüzde 54 Eskişehir, yüzde 46 Galatasaray. İstanbul'da oynanan ve Galatasaray'ın 3-0 kazandığı maçtaki topla oynama yüzdesi... İkinci yarıda Galatasaray, top çıkartamıyordu. Savunmada topu iteliyorlar ama santrada Eskişehir'in duvarı var; olduğu gibi geri geliyordu top. Duvar tenisine döndü...

Muslera'nın iki muhteşem kurtarışı vardı; ben Galatasaraylı olarak 'Gol' diye gözümü kapattım. Direkten dönen toplar da var. Ve de Necati'nin Servet'in kaçırdıkları. Eskişehir'in gerçekten çok iyi akınları vardı fakat bir türlü bitirici olamadılar. Galatasaray'ın dokunduğu altın olurken, bu tarafta onların şansları da yoktu.
Başta Erkan, bitirici adamlarında büyük düşüş vardı. Ama oynadıkları futbol, fevkalade akıllıydı. Geçen hafta Bursa maçında, Galatasaray'ın futbolunu anlatırken 'Savunmada dönerek çok başarılı oynadılar' dedim ve şöyle anlattım dönüşü: 'Diyelim; o zaman solda oynuyordu Sabri. İleri çıktığı zaman Sabri'nin yanındaki stoper Hakan Balta, sol beke kayıyor. Hakan'ın boşalttığı stopere de pozisyona kim yakınsa, -İki tane ön libero var; Melo, Ceyhun- o iki ön liberodan biri geriye gelip, ikili dörtlüyü sapasağlam bırakıyor.
Bu hafta Eskişehir maçında, bu dönüş yapılamadı. Telles gittiği zaman Telles'in yeri boş kaldı; sağ tarafta Sabri gittiği zaman da Chedjou, sağ kanadı kapatamadı. Ertuğrul Sağlam, fevkalade akıllı şekilde incelemiş Galatasaray'ı. Galatasaray hangi kanattan akın yapıyorsa, Eskişehir topu kapar kapmaz o kanattan hücuma kalktı. Ki orada bek olmadığını biliyordu… Hakan, bir derece ama Chedjou, katiyen Semih'in yaptığını yapamadı. Sabri her akına katılırken, Sabri'nin arkasına atılan kontrataklar; G.Saray kalesine kadar nerdeyse bomboş geldi fakat finishing (bitirici vuruş) yapamadılar.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN