Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 17.2.2014 17:55 Güncelleme Tarihi: 18.2.2014 02:48
Fenerbahçe, ligin gidişatı açısından büyük önem taşıyan karşılaşmada, Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti. Fırat Aydınus'un yönetimi ve maça atanması tartışılıyor. Geçen sezon Eskişehir'de Caner'i çıkarmasından bu yana, Fenerbahçe maçlarına atanmıyordu. Siz, Aydınus'u nasıl buldunuz; etki altında kaldığını düşünüyor musunuz?
Hakemi değil; Türk spor medyasını değerlendiriyorum. Fenerbahçe-Kasımpaşa maçında 3 puanı, Türk spor medyası başarı ile almıştır. Bu medya böyle olduğu sürece kimse heveslenmesin; arayı kapattığını düşünen Beşiktaş dâhil... Fenerbahçe, şampiyon olur.
Türk spor medyası, Yunus Yıldırım'ı resmen infaz ederken; en başta Fenerbahçe'nin resmi yorumcusu Rıdvan Dilmen, ardından Fenerbahçe resmi yayıncısı Şansal Büyüka ve bütün gazetelerin arka sayfaları söz birliği etmiş gibiydi ki bu medya, bu vatanın kurtarılması kadar önemli meselelerde dahi birleşmemiştir. Tarihte ilk defa, Fenerbahçelilikte bu kadar birleştiler! En kutup, en aykırı gazeteler bile bir araya gelmekten çekinmedi.
Bir gün hariç… O da tahmin ediyorum; Abdullah Öcalan'ın hasta Galatasaraylı olduğunu bildikleri için, fazla girmediler bu konuya... Onun dışında bütün gazeteler, -Akit'ten Cumhuriyet'e- Fenerbahçeliydi ve Yunus Yıldırım'ın hakemliğini bitirdiler! O 3 puan 'geriye gelsin' diye değil; 'Bundan sonraki maçlarda, artık hiçbir hakem Fenerbahçe'ye puan kaybettirmesin' diye...
Fırat Aydınus ya da başkası, kim olursa olsun; bu hafta sahaya çıkacak her hakem biliyordu ki Fenerbahçe kaybederse, hakemliği biter. Fırat Aydınus da maçı öyle yönetti.
Bir özet cümle söyleyeceğim: Aynen maçı alın, formaları değiştirin; lacivert-beyaz ve sarı-lacivert formaları ters takımlara giydirin. Aynı maç oynansın; aynı sonuçla bitsin. Pazartesi sabahı, Fırat Aydınus bitmişti. Gol ofsayt olduğu için bitmişti, Bruno Alves'i oyundan atmadığı için bitmişti, Emre'yi oyundan atmadığı için bitmişti; daha neler neler için bitmişti!.. Tıss yok. 'Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda yürüyor' haberleri ve yayınları ile haftayı kapadık!

Bu yaşananlarda, federasyon ve kurullarının payı nedir? 15 aydır Fenerbahçe maçına atanmayan Aydınus'un, Sivas maçının ardından atanması, 'Federasyondan Fenerbahçe'ye barış eli' olarak değerlendirildi.
Onlara da pay düşmüyor.
Medyadan etkilenmemeleri söz konusu değil ama...
Tabii... Böyle bir medya olduğu zaman; sen Federasyon Başkanı olsan, sen Merkez Hakem Komitesi Başkanı olsan, ne yaparsın!
Yıldırım Demirören, Ankara tarafından atandı ama kendisini atayan bakan değişti; yeni bir bakan var. Yeni bakanın rengi, daha belli değil; görmedik. Bakan da bu medya ile hoş geçinmek için 'Tamam; bunun devri doldu' deyip, kenara koymaya kalkarsa ne olacak!
Türkiye'nin başına ne geliyorsa, medyadan geliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN