Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hırsız herkesi kendi gibi sanır'

Biz ne devletten ne de başkasından yardım gördük. Hesaplarımız açık ve ortada

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, düzenlediği basın toplantısına F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı kastederek, "Şahıs olarak muhatap almadığımız ama kurumsal olarak cevap verme zorunluluğu taşıdığımız için buradayız. Yoksa adı geçen şahsı cevap vermeye değer bulmadığımızı kamuoyuyla paylamak istiyorum" diyerek başladı. Kendi yalanlarıyla Türk futbolunu kirleten insanların, 'O kirlilikten ve pislikten nasıl kurtuluruz?" diye yalanlar üreterek kamuoyunda algı oluşturmaya çalıştığını ve kendi yalanlarına inandıklarını ileri süren İbrahim Hacıosmanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

İSMİMİZLE YARDIM TOPLUYORUZ
"Trab zonspor 'un temiz tarihine acaba nasıl gölge düşürürüz endişesini taşıyorlar. Trabzonspor'un hiçbir başarısı yokken 'Oyuncuları nasıl transfer etti, devlet tarafından yapıldı' diyor. Hırsız herkesi kendisi gibi sanır. Biz devletten de siyasetten de yardım görmedik. Sadece Trabzonspor'un kendi ismiyle, markasıyla ve bizim girişimimizle bu kulübe yardım topluyoruz. Borsaya açık bir şirketiz. Bu bilgilerin hepsi zaten var ama art niyetli olursanız bunları söylersiniz."

FIFA VE UEFA KORKUSU MU SARDI?
Kurullara da 'paralel yapının kurulları' diyorlar. Bu kurullar yıllardan beri size hizmet ediyordu. Bizim çalınan şampiyonluğu tescilleyip size verenler de bu kurullar. Tapelerde yediye beş, altıya dört sözlerini de söyleyenler sizlersiniz. Dün size hizmet edenler ne oldu da hizmet edemez duruma geldi. FIFA ve UEFA'nın korkusu mu sardı? Ağır cezalar geleceğinin haberini mi aldınız da 'eğer bu adaletsiz düzen değişmezse ligden çekiliriz' diyorsunuz."

80 DEĞİL 28 MİLYON

Yarattıkları kaynağın 28 milyon TL olduğunu vurgulayan başkan," 80 milyon bulsaydık kulübü ekonomik açıdan çok daha rahat yönetirdik" diye konuştu
Kamuoyunun böylesine önemli bir kulübün yalancı başkanının yalanını bir daha göreceğini dile getiren Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'a biz 80 milyon bulmadık. Eğer bulsaydık, Trabzonspor'un faizi ve borcu bir tarafa, bugün çok daha rahat ekonomik olarak yönettiğimiz bir kulüp olurdu. Göreve geldiğimizden bu yana kulüp için yarattığımız kaynak bağışlar, faizsiz borçlanma ve sponsorluklarla 28 milyon 200 bin TL'dir. Şimdi 80 milyon nerede 28 milyon nerede?" ifadelerini kullandı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübe giren parayı ve nereden geldiğini de açıkladı:

TRABZONSPOR'UN KASASINA GİREN PARA
Trabzonlu işadamlarından alınan bağışlar:....................................9 milyon 800 bin
Geri ödemek koşulu ile faizsiz sağlanan borç..............................9 milyon 550 bin
Sabit gelirler hariç sponsorluk gelirleri....................................8 milyon 800 bin

BİZ DE SİZE SORMAK İSTİYORUZ
"Ekonomik sıkıntı içindeyken yaptığınız transferlerin paralarını hangi iş adamları, neyin karşılığında ödedi?
Hacıosmanoğlu; Bosingwa ve Malouda'ya bonservis parası vermediklerini, Aykut'u G.Birliği'nden 2 milyon 900 bin TL'ye aldıklarını, Bourceanu'nun da 600 bin Euro'sunu ödediklerini vurguladı ve devam etti: "Şampiyonluğumuzu çaldıkları sene oyuncuları kaçtı. Ekonomik sıkıntı içerisindeyken aldıkları oyuncuların paralarını hangi iş adamları neyin karşılığında ödedi? Biz sizin gibi olamayız. Tarihinde nasıl temiz yaşadıysa Trabzonspor yarın da öyle yaşayacak."

O PİSLİĞİN İÇİNE GÖMÜLÜP GİDECEKSİNİZ
İbrahim Hacıosmanoğlu, tek dertlerinin temiz tarihlerini, temiz bir şekilde sürdürmek olduğunu belirtti ve ekledi: "Ama siz, size yardım edenlerle beraber o pisliğin içersine gömülüp gideceksiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hırsız herkesi kendi gibi sanır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN