Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Giriş Tarihi: 6.3.2014 20:10 Güncelleme Tarihi: 6.3.2014 21:06
Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, Spor Toto Süper Lig'de Akhisar Belediyespor mücadelesinde taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın sezon içinde 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama ve 80 bin lira para cezaları verildi.

Yeşil-beyazlı kulüp, aynı maçta taraftarının neden olduğu saha olaylarından dolayı da 20 bin lira ceza aldı.

Galatasaray'a, Çaykur Rizespor maçında taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin lira, Karadeniz temsilcisine ise çirkin ve kötü tezahüratın yanı sıra saha olayları nedeniyle toplam 80 bin lira para cezaları verildi.

Akhisar Belediyespor, çirkin ve kötü tezahürattan dolayı 80 bin lira, Beşiktaş, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin lira ile cezalandırıldı.

BARONİ'NİN CEZASINA ONAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Cristian Baroni'nin 2 maçlık, Sivassporlu Da Costa 'nın da 6 maçlık cezalarını onadı.

Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamada, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) iki futbolcu için verdiği cezaların onandığı bildirildi.
Cristian ile ilgili kararda, PFDK'nın, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı 'nın 42. ve 34/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin lira para cezası ön gördüğü, bu cezaya talimatın 13. maddesini uygulayarak indirim yaptığı belirtilerek, "Cezanın neticeten 2 resmi müsabakadan men ve 8.500 lira para cezası olarak tayininde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına arar verildi" denildi.
Cristian'ın cezasının ertelenmesi talebi de reddedildi.

Sivassporlu Da Costa ile ilgili kararda da duruşma talebinin reddedildiği kaydedilerek, "PFDK'ca futbolcu Manuel Mrouan Da Costa Trindade'ye ihraç öncesi ve sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 40/1-a ve 34/4 maddeleri uyarınca 6 resmi müsabakadan men ve 26.000 lira para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Kurul, Kayseri Erciyesspor'a taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle verilen 40 bin lira para cezasını da 33 bin 333 liraya düşürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN