Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6+2 sancısı!

Kulüpler Birliği Başkanı Cavcav, "Ben 6+4'ü savundum. 5+3'ü isteyen kulüplerimiz de oldu ancak yaptığımız değerlendirmelerin ardından 17 kulüp olarak 6+2'de karar aldık" dedi. Beşiktaş, "Bize uymuyor, yokuz" derken bazı kulüpler de geri adım attı

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Aylardır süren yabancı krizinde her gün yeni bir perde açılıyor. Bir gün önce yapılan Kulüpler Birliği toplantısıyla ilgili başkan İlhan Cavcav önemli açıklamalar yaptı. Toplantıda, 17 kulübün yabancı oyuncu statüsünde "6+2" uygulamasında anlaşmaya vardığını bildiren Cavcav, "Ben 6+4'ü savundum. 5+3'ü isteyen kulüplerimiz de oldu ancak yaptığımız değerlendirmelerin ardından 17 kulüp olarak 6+2'de karar aldık. Karamıza ilişkin yazı hazırlanıyor. Kulüplerimizin kararını TFF'ye yazılı olarak bildireceğiz" diye konuştu.

YAYIN İÇİN TFF'YE DESTEK
Lig TV'nin kulüpler tarafından satın alınabileceği önerisinin de toplantıda gündeme geldiğini belirten İlhan Cavcav, kulüplerin bu öneriye "müspet" yaklaştığını, Kulüpler Birliği Vakfı olarak böyle bir girişimlerinin de olabileceğini sözlerine ekledi.

BEŞİKTAŞ KIZDIRDI, BIRAKI YOR
İlhan Cavcav'ın bu sözlerine Beşiktaş'tan tepki gelince G.Birliği Başkanı istifa etmek istediğini açıkladı. Başkan, "İçeride başka dışarıda başka konuşuyorlar. Futbol Federasyonu da bunu görüp kararlarını ona göre alması gerekiyor. İstifa kararımdan tek bir şartla vazgeçerim. Kulüpler birlik olurlar ve aldığımız kararların arkasında durulursa" dedi.

TOPLANTIDA NE OLDU?
Toplantının perde arkasında şunlar yaşandı. Cavcav, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Fenerbahçe'nin alınacak karara uyacağını söylediğini ancak 18 imza şartı araması karşısında, "Arkadaşlar biz 18 kulübüz. Fenerbahçe uzun süredir toplantılara katılmıyor. Ancak alacağımız karara uyacağını bildirmiş. TFF Başkanı ise 18 imza istiyor. 18 kulübün 15'i istiyor. Demek ki çoğunluk 6+2 diyor. Böyle bir ortamda benim başkanlık yapmamın gereği yok. Böyle de gitmez" rest çektiği de ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ 5+3'TE ISRARCI
Beşiktaş Asbaşkanı ve Transfer Komitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın, gelecek sezonki yabancı futbolcu kuralıyla ilgili olarak yaptığı, "Kulüpler olarak 6+2'de anlaşmaya vardık" şeklindeki açıklamasına Beşiktaş Kulübü olarak katılmadıklarını söyledi. G.Birliği Başkanı'nın sözlerine tepki gösteren Atalay, "Sayın Cavcav'ın yaptığı açıklama, Beşiktaş Kulübü'nü kesinlikle bağlamıyor. Biz 6+2 konusunda kimseyle hiçbir anlaşmaya varmadık. Biz Beşiktaş olarak, 5+3 şe klinde bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Beş futbolcu sahada, 3 futbolcu kulübede şeklinde bir düzenleme yapılırsa imzamızı atarız" diye konuştu.

E-BİLETTE İMZA YETKİSİ TFF'DE
Cavcav, Kulüpler Birliği toplantısında Spor Kulüpleri Kanun Tasarısı Taslağı'nın madde madde görüşüldüğünü ve bu konuda çok özenli bir çalışma yapıldığını, e-bilet uygulaması konusunda imza yetkisinin ise TFF'ye verildiğini kaydetti.

SABAH OKU HABERİN OLSUN
TFF'nin yayıncı kuruluşu satın almak için yaptığı hamlenin tüm detaylarını bütün Türkiye, SABAH SPOR'dan öğrendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6+2 sancısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN