Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kağıt bilet tarih oldu!

Giriş Tarihi: 8.3.2014

Kulüplerin erteleme talebini kabul etmeyen TFF, futbolda e-bilet uygulamasına geçiş tarihini açıkladı. 14 Nisan itibariyle Türkiye genelinde statlara girişler elektronik kartlarla yapılacak

TürkiyeFutbol Federasyonu tartışmalara noktayı koydu... Futbolda kağıt bileti tarihe gömecek 'e-bilet uygulaması' 14 Nisan 2014'ten itibaren yurt genelinde başlıyor. Kulüplerin uygulamanın gelecek sezona ertelenmesi talebini kabul etmeyen TFF, 14 Nisan'dan itibaren statlara girişlerin elektronik kartlarla yapılacağını açıkladı. Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, TFF'nin e-bileti hayata geçirecek firma ile yaptığı sözleşme nedeniyle erteleme taleplerini reddettiğini açıkladı. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet sona erecek ve statlara uzun kuyruklarda beklemeden girilecek.

HOLİGANLAR ENGELLENECEK
Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu'nun getirdiği e-bilet projesi kapsamında başlatılan elektronik sportif kimlik kartları; maçlarda sportmenliğe aykırı hareket edenlerin statlara girmesinin engellenmesi yönünde de büyük bir kolaylık sağlayacak. Böylece tribün olaylarının da bitirilmesi planlanıyor.

MERAK EDİLENLER
1.Taraftarlar internetten, belirlenecek olan satış noktalarından veya stadyum girişlerinden bir defaya mahsus olmak üzere e-kartlarını çıkartabilecek.
2.İnternetten başvurmak isteyenler, belirlenen web sitesini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurup, fotoğrafı o anda çekip sisteme yüklemesi yeterli olacak. Ardından e-kart adrese teslim edilebildiği gibi, belirli PTT şubelerinden veya stat gişesinden de teslim alınabilecek.
3.Kulüplerin sezon başında mevcut bilet ya da kombine sahipleri haklarını elektronik kartlarına sorunsuz bir şekilde tanımlayabilecekler.
4.Satın alınan karşılaşmanın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresi ile paylaşılacak ve cep telefonuna mesaj olarak da iletilecek.. Ayrıca kart sahipleri stadyumlarda konumlandırılacak kiosklar aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıkışını alma imkanına sahip olacaklar.
5.Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecek ve kendi koltuklarında oturabilecek.
6.E-bilet uygulaması 14 Nisan'dan sonra Süper Lig ve PTT 1. Lig karşılaşmalarında geçerli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kağıt bilet tarih oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN