"Volkan, Emenike ve Caner'in tahrikleri..."

Giriş Tarihi: 11.3.2014 13:11

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzioğlu Gümrükçüoğlu, Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili, gerilimi düşürmek, yeni gerilimlere ortam oluşturabilecek açıklamalardan uzak durmak gerektiğini bildirdi.

Gümrükçüoğlu, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olaylar dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, yarıda kalan maçta yaşanan olayların tasvip edilemeyeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Hem Volkan, Emenike ve Caner gibi futbolcuların tahrikleri hem de 2010-2011 yılında kazanılan şampiyonluğun tüm hukuk yolları bitirilmesine rağmen Trabzonspor'a teslim edilmemesinin toplum üzerinde bıraktığı etkiler yaşanan olaylarda net olarak görüldü. 2010-2011 sezonunun şampiyonluk kupasını adaletin gereği olarak kendisine verilmesini bekleyen Trabzonspor taraftarı, bunun gerçekleşmemesi nedeniyle daha da gerilmektedir. Bunların yanında maç içindeki provokasyonlar da olunca kimsenin tasvip etmediği ve tasvip edemeyeceği olaylar yaşanmıştır."

Karşılaşmanın sonunda Trabzon kentinin ve Trabzonspor camiasının suçlanmaya çalışıldığını ileri süren Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

"Biz, 'yaşananlar toplumdan gizlensin' demiyoruz. Medya görevini yapacaktır. Bunu yaparken de objektif davranmak zorundadır. Maçta sahaya çok sayıda yabancı madde atılmıştır. Taraftar gerek önceki maçlarda gerekse son maçta kendisini tahrik eden ya da maçı provoke etmeye çalışan iki, üç futbolcu dışında rakip takımdan kimseye tepki göstermemiş ve sahaya girmemiştir. Var olan gerilimi düşürmemiz, yeni gerilimlere ortam oluşturabilecek açıklamalardan uzak durmamız gerekir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Volkan, Emenike ve Caner'in tahrikleri..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN