Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patlama!

"Şikeden dolayı geçmişten gelen birikim ve stres vardı, patlama oldu. İyi ki kimsenin başına bir şey gelmedi, şükretmek lazım"

Olaylı maçı Avni Aker'de izleyen TFF yöneticisi Beyazlı yaşananları SABAH'a değerlendirdi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmonoğlu'nun ardından Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı da Avni Aker'de yaşanan olayları 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan sürecin patlaması olarak değerlendirdi. Yaşananları SABAH'a değerlendiren Beyazlı şunları söyledi: "Olaylar tribünle sınırlı kaldı ama keşke olmasaydı. Trabzon'un imajıyla ilgili bir tartışma olmasaydı. Şikeden dolayı geçmişten gelen bir birikim ve stres vardı. Patlama oldu. Trabzonspor taraftarları özellikle Fenerbahçe maçlarında bir dengeleme sorunu yaşıyor. Ortaya çıkan tavır gereksizdi. Bana kalsa ben maçın devam etmesini isterdim ama karar hakemin takdiridir. Olayların devamının geleceği düşüncesiyle inisiyatifini kullandı. Kimse maçın yarıda kalmasını istemez. Sorumlu insanlar bunu ister. İyi ki sahada kimsenin başına bir şey gelmedi. Şükretmek lazım.

HER TEPKİ AŞIRIYA KAÇTI

Avni Aker'de organize bir şey olduğunu zannetmiyorum. Tribündeki tepkiler fazlaca aşırıya kaçtı. Ama onlara da bir takım tacizler de yapıldı. Kaleci Volkan'ın sevinci abartılıydı. Emenike'nin atılan yabancı bir maddenin kendisine isabet etmemesine rağmen yere yatması gereksizdi. TFF olarak bu maçla ilgili bir karar vereceğiz. PFDK da cezai yönünü değerlendirecek. Biz hakem ve gözlemci raporlarını inceleyeceğiz.

3 KARARDAN BİRİ ÇIKACAK

Burada 3 karar var. Bir tanesi maç baştan veya kaldığı yerden yeniden oynatılabilir. İkincisi maçın o andaki skorunu tescil etmek. Diğeri de olayı yaptığı iddia edilen takımın aleyhine hükmen mağlubiyet kararı vermek. Ben stadyumdaydım olayları canlı olarak yaşadım. Kendi tespitlerimi de orada anlatacağım. Tribünlerde gerginlik oldu ama sahaya kimse inmedi. Trabzonspor'un sorumlu kişileri olayları önlemek için her türlü çabayı gösterdi. Burada tamamen seyirci tepkileri yaşandı. Misafir takım sorunsuz bir şekilde soyunma odasına götürüldü."

SIRP MESLEKTAŞI YILDIRIM'I UYARMIŞTI

Türkiye-İsveç maçını yöneten Sırp hakem Milorad Mazic, SABAH'a verdiği özel röportajda Trabzonspor-Fenerbahçe maçının zorluğuna dikkat çekerek, "O hakemin yerinde olmak istemezdim" demişti.

AVNİ AKER'DE YAŞANAN O DİYALOGLAR
CAN GÜVENLİĞİ YOK

TRABZON-F.BAHÇE karşılaşması ilk dakikalardan itibaren zaman zaman durdu. Yaşanan bu olaylar sırasında Fenerbahçeli futbolcular can güvenliğinin olmadığı konusunda ısrar etti. İlk 10 dakikalık duraklamadan sonra devam ederken ipler 53. dakikadaki meşaleler yüzünden koptu:

TEMSİLCİ İSMAİL SÖKELEN:
Hocam güvenlik tamam. Maç başlasın.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU
Gerekirse tribünleri boşalttıralım ama maç oynansın. Güvenliği sağlayabiliriz.

BÜLENT YILDIRIM
Arkadaşlar bu şartlar altında bu maç oynanmaz. Daha büyük olaylar meydana gelebilir. Maçı tatil ediyorum.

KÜFRÜ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Volkan konusunda maçın gözlemcisi ile özel bir görüşme yaptığı öğrenildi. Hacıosmanoğlu'nun Engin Kurt'a "Küfrü gördünüz mü?" diye sorduğu Kurt'un da "Evet gördüm ve notumu aldım" cevabını verdiği belirtildi. Trabzon basını da olaylar için 3'e bölündü. TFF'yi, Volkan'ı ve taraftarı suçlayanlar. İşte başlıklar:
GÜNE BAKIŞ: Bu günlerin zeminini hazırlayanlar kına yaksın olacağı buydu
KARADENİZİN SESİ: Gözünüz aydın
SON NOKTA: Trabzonspor'a yazık oluyor. Kupa gelmeden bu dava bitmeyecek. Korkarım vallah
TAKA: Şampiyonluğumuz verilene kadar Fenerbahçe maçlarına çıkmayacağız
EKSPRES: Elli yıllık efsane rezil oldu sizinle

TRABZON'DA İSTİFA
Bordo-mavili kulübün stadyum, amatör branşlar ve taraftarlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Muhammet Engin Kara, istifasını açıkladı. Kara, "Yönetim kurulu üyeliğim hariç bütün görevlerimden istifa ediyorum ve görevlerimi iade ediyorum. Kukla bir yönetici olmadığım için bu kararı aldım" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Patlama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN