Cezayı umursamıyoruz

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Cezamızı çekeriz... Ama bize ceza verenlerin adaletini kabul etmiyoruz...
Kulüpler Birliği'nin özerk federasyon başkanları seçme dönemi gelmiştir...
Adaleti tecelli ettirmeden futbolu yönetirseniz, insanlar tepki gösterir...
Ne birinin başı yarıldı, ne de polis aracı devrildi. Statta hasar bile yok...

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, olaylı Fenerbahçe maçının ardından dün düzenlediği basın toplantısında sert mesajlar gönderdi. İstanbul takımlarının sahalarında meydana gelen olayların görüntüleri ile açıklama yapan Hacıosmanoğlu, "Takımımız maçı kazanacak bir oyun tarzı ile sahadaydı. Karşımızda rahat yeneceğimiz bir F.Bahçe vardı. Ama biz kendi takımımızı oynatmamak için elimizden geleni yaptık" diye konuştu.

BU ADALETİ KABUL ETMİYORUZ


Verilecek cezayı umursamadıklarını ve itiraz bile etmeyeceklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, "Onların uyguladığı adaleti kabul etmeyeceğiz. Kulüplerin kendi iradeleriyle tarafsız, güdümlü federasyonlar değil, özerk federasyon başkanları seçme zamanı gelmiştir. Eğer bunlar gerçekleşmezse kimi suçlarsanız suçlayın, faturayı kime keserseniz kesin, olayların önüne alamayacağınız aşikardır" dedi.

İNSANLARIN SABRI TAŞTI


Hacıosmanoğlu, yaşananları toplumsal bir reaksiyon olarak ifade ederek, "İnsanlar diyor ki, 'İki senedir bu olaylar olmuyordu.' Evet, bir yargı sürecinde adaletin yerine gelmesini bekleyen geniş bir kitle vardı. Trabzonspor'un çalınan şampiyonluğu hem içerde hem de dışarda tescillenmişken siz hala adaleti sağlamadan Türk futbolunu yönetmeye kalkarsanız, elbette insanlar reaksiyon gösterecekdir" diye konuştu.

TRABZON MEDENİ ŞEHİRDİR


"Evet, Trabzon'da istemediğimiz olaylar oldu" diyen Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu: "Ama ne bir hocanın başı yarıldı ne de polis araçları devrildi. Bunların hepsi kendini temiz göstermeye çalışanların provokasyonlarıdır. Trabzon'da hiçbir zaman onların statlarında ve dışında yapılan eylemler yapılmadı. Bu şehir her zaman medeni bir şehirdir."

F.BAHÇE İLE SÜPER LİG'DE KARŞILAŞMAYIZ!
Gelecek sezon, hangi tarihe denk gelir bilmiyorum ama Fenerbahçe bizimle maç yapacak konumda olmayacak.
Bu mücadelenin sonunda nasıl eylem yapıldığını göstereceğiz. O eylemin sonunda ben de belki başkan olarak kalmayacağım.
Bizim ortamı gerdiğimizi söylüyorlar. Ama bizim emeğimizi çalan kulübün başkanı, bu ülkenin bütün değerlerini tehdit ediyor.

HAKEM ÖZÜR DİLEDİ

Hakem , olayların büyüyeceğini ve Trabzonspor'a daha büyük zarar vereceğini söyledi. Özür dileyerek maçı tatil etti. Bunun üzerine söyleyecek söz kalmadı.
Konya 'da taraftarımızı stada aldırmayarak hata yaptık. Samimiyetle söylüyorum, seyircisiz dahi F.Bahçe'yi rahat yenerdik.

VOLKAN KÜFÜR ETTİ

Federasyon temsilcisi, kaleci Volkan'ın tribünlere küfür ettiğini görüyor ama raporuna yazmıyor. Melo'nun hareketi haftalarca konuşuldu ama Volkan'a 'Normal sevindi' diyorlar.
Yanıcı maddelerin stada nasıl girdiğini ben de merak ediyorum. Bu işte provokasyon var.
Karaborsaya düşen biletleri maçtan sonra öğrendim. Bunu yapanları araştırıyorum. Kulübün menfaatleri için buna izin veremeyiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezayı umursamıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN