Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursaspor Yönetimi'ne istifa çağrısı

Giriş Tarihi: 16.3.2014 14:10

Bursaspor taraftarı, Başkan Erkan Körüstan'a sert tepki göstererek istifaya davet etti.

Bursaspor'un, Teksas Taraftar Grubu takımın son durumu hakkında basın açıklaması yaptı. Merinos'ta bir kafede toplanan yeşil-beyaz sevdalıları, takımın son durumunu değerlendirdi. Grup adına konuşan tribün liderlerinden Selim Kurtulan, takımın kötü gidişatından Erkan Körüstan ve yönetimini sorumlu tuttu.

"BAYANLAR DA ONLARI İSTİFAYA DAVET ETTİ"
Yönetimi istifaya davet ettiklerini açıklayan Kurtulan, "Biz yetmedik bayanlar da onları istifaya davet etti. Onlar da yetmedi çocuklar davet etti. Ama onun hala istifa etmeye niyeti yok. 'Ben mayıs ayında kongre yapacağım ve adayım' diyor. Ben kendisine sesleniyorum, lütfen aday olma. Bursaspor iyi yollarda gidiyordu, sen geldin kötü durumlara düştü. Bursaspor'u aldığında kulübün borcu yoktu, şimdi 35 trilyon borç var diyor. İbrahim Yazıcı kulübü aldığında 20 trilyon borç vardı. O rahmetli olup bıraktığında hiç borç yoktu ve ortada 80 trilyonluk takım vardı. Şimdi elimizde bu takım da yok" dedi.

"BAŞKAN KÖRÜSTAN MAYIS AYINI BEKLEMEDEN İSTİFA ETMELİ"
Başkan Körüstan'ın, 'Federasyondan önümüzdeki senenin paralarını aldık' sözünü de hatırlatan Kurtulan, "13 trilyon para aldık diyor. Ayrıca 30 trilyonluk Batalla'yı 10'a vererek becerisizlik yaptın. Ama kulübe para gelsin diye yanlış işler yaptın. Onun için bir kere daha sesleniyoruz, mayıs ayını beklemeden istifa et, takım düzlüğe çıksın. Bir televizyon kanalında 'Bunun sorumlusu taraftardır' diyor. Taraftar bu zamana kadar destek vermekten başka ne yaptı? Her zaman takımın yanında olduk. Ama kötü biz oluyoruz. Herkes istifa diye bağırıyor. Aslında kötü biz değiliz, onlar" açıklamasını yaptı.

"GALATASARAY'A 6-0 YENİLMEMİZE RAĞMEN TAKIMA DESTEK VERDİK"
Avrupa kupaları ile ilgili de konuşan Selim Kurtulan, "Başkan 'UEFA'ya gideceğiz' diyor. İnşallah gideriz. Ama Şamil'le-Kamil'le, Bekir'le-Tekir'le, Volkan'la-Sercan'la hiçbir yere gidemeyiz. Bunu Bursa'daki 3 yaşındaki çocuk biliyor. Sizler kimi kandırıyorsunuz. Bir televizyon programında yine mayıs ayında kongreye gideceğiz diyor. Sen niye Bursaspor TV'de bunu açıklamıyorsun. Bunlar ayıp şeyler. 'Avrupa'ya gidemezsek Türkiye Kupası'nı alamazsak bunun sorumlusu taraftardır' diyor. Taraftar sahada oynamıyor, tribünde destek veriyor. Biz Galatasaray'a 6-0 yenilmemize rağmen kulübe destek verdik. Onlar bu başarısızlığın üstünü örtmeye çalışıyorlar. Yönetimde bunun hesabını verecek kimse yok. O yüzden devamlı taraftara suç atıyorlar" diye konuştu.

"KULÜBÜN ASLINDA 60 TRİLYON BORCU VAR"
Kulüpteki üyelikler hakkında da konuşan Kurtulan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başkan yine 'Takıma ben 2 tane üye yaptım' diyor. Peki 630 tane üyeyi dışarıdakiler mi yaptı? Senin kulüple bir alakan yok. Bu dönemde 630 tane üye yapıldı. Bizim dostumuzun, normal Bursasporluların 300 tane kağıdı üyelik için bekliyor. Ama onların hiçbirinin üyeliği yapılmadı. O arkadaşların hepsi büyük Bursasporludur. O yüzden hiçbiri Bursaspor'u gidip şikayet etmiyor. Ama bunlardan bahsetmiyor. Onun çevresine gelince hepsi kulübe üyedir. Bursaspor iyi yolda gitmiyor. Aslında çok borcu var, bize yanlış açıklıyorlar. Aslında biz o rakamları yaptık ve 60 trilyon borcu var. Volkan'a, Kazım'a 4 senelik imzalar. Sayın başkan kimin parasını kime veriyorsun. Niye bunlarla daha kısa vadeli anlaşmıyorsun. Sonra iyi ise uzatırsın. Lafa geldi mi 'Bursa çocuğu' diyorsun. 8 ay oldu çifte üyelikleri daha atmadı. Bu onaylanmış bir şey. Biz onlara 1 hafta süre veriyoruz. Eğer çifte üyelikler atılmazsa mahkemeye başvuracağız. Ayrıca 'Bazı tribün liderlerini de üyelikten atacağız' diyor. Sayın başkan ben 20 senelik, sen daha 10 senelik üyesin. Üyelikten atmak o kadar kolay değil."

"BİZ KİMSEYİ TEHDİT ETMEDİK"
Özlüce Tesisleri'ni polisin kolladığı iddiasına da değinen Selim Kurtulan, "Böyle bir şey yok. Biz topçumuza ne yapabiliriz. Pavyon fedaileri tesislerde duruyor. Polis veya pavyon fedaisi olsa ne olur, biz istersek gider yaparız. Biz bu zamana kadar kimseyi tehdit etmedik ve bunlardan birşey istemedik. 'İbrahim Yazıcı'yı zamanında tehdit etmişler' diyor. Biz o zaman kulübe 1 trilyon para kazandırdık ve bir lira almadık. Biz kombine istiyoruz. Bu ayıp bir şey değil. Ama bunu ceplerinizden alın, Bursaspor Kulübü'nden çıkartmayın diyoruz. Bu sene aynısı oldu ve oradaki sevdiğimiz yönetici abilerimiz bize aldılar. Olmayanlara da verdik, onlar da gelip takımlarını destekliyor. Giden paralara, yanlış transferlere bakmıyorlar 75 milyar paraya bakıyorlar. Takım baya geriye düştü. Bunlar utanmasalar Serdar ve Enes'i de satacaklar" şeklinde konuştu.

Ayrıca Kurtulan, 18 Mart Salı günü saat 20.30'da Çanakkale Şehitlerini anmak için stadyumdan Heykel'e kadar yürüyüş düzenleyeceklerini ifade ederek, binlerce insanı yürüyüşe davet etti. Yürüyüşe siyasi bayraklarla gelinmemesi gerektiğini vurgulayan Kurtulan, herkesi Türk bayrakları ile gelmeye davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor Yönetimi'ne istifa çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN