Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fernandes mahkemede ifade verdi

Beşiktaş Futbol Takımı'nın Portekizli oyuncusu Manuel Fernandes'in evinde iki kadını darbettiği iddiasıyla 4 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Giriş Tarihi: 1.4.2014 17:11
İstanbul 31. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Manuel Fernandes ile şikayetçi Gülşah Ö. katıldı.

Duruşmada, sanık Manuel Fernandes, Portekizce ifade vermek istediğini söyledi. Bunun üzerine hazır edilen tercüman aracılığıyla ifade vermeye başlayan Manuel Fernandes'in kimlik tespiti yapıldı. Fernandes, bekar ve bilgisayar bölümü mezunu ve aylık gelirinin 150 bin dolar olduğunu belirtti.

İfade vermeye başladığı sırada hakim, Fernandes'in avukatına "Manuel Fernandes'in ağzında sakız mı var?" diye sordu. Bunun üzerine Fernandes de ağzındaki sakızı çıkardı.

"ŞİKAYETÇİLERE VURMADIM"

Manuel Fernandes ifadesinde, olay günü arkadaşıyla bir eğlence kulübüne gittiğini belirterek, eğlendikten sonra gece 04.45 gibi hep birlikte evlerine döndüklerini anlattı.

Şikayetçilerin kendisinin değil, arkadaşının aracında olduğunu ifade eden Fernandes, eve çıktıklarında müştekiler Gülşah Ö. ve Damla Ç'nin aralarında tartıştıklarını belirterek, olayı şöyle anlattı:

"Odamdaydım, kapının çalındığını duydum. Arkadaşlarım çalan kapıyı açtı. Bu sırada odamda üzerimi değişiyordum. Salondan sesler geldiğini duydum. Dışarı çıktığımda arkadaşım Seda ile müştekilerin tartıştığını duydum. Seda'ya ne olduğunı sorduğumda, müştekilerin kendisine küfür ettiğini ve su şişesi fırlattığını söyledi. Ben de Muhammed ve Goscola isimli arkadaşlarıma 'Bayanları siz getirdiniz buradan götürmenizi istiyorum' dedim ve odama gittim. Kesinlikle müştekilere vurmadım, fiziki temasım da olmadı. Neden böyle söylediklerini bilmiyorum."

Fernandes'in ifade vermesinin ardından duruşma, tanıkların dinlenilmesi amacıyla ertelendi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'in 4 Mayıs 2013'te, Beşiktaş'taki bir gece kulübüne gittiği, burada tanıştığı Damla Ç. ve Gülşah Ö. isimli iki kadını daha sonra Beşiktaş'taki evinde ağırladığı belirtilerek, gecenin ilerleyen saatlerinde iki kadının "darbedildikleri" iddiasıyla Beşiktaş Polis Merkezine başvurdukları anlatıldı.

İddianamede, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda Gülşah Ö'nün parmaklarında, sağ şakağında ve başında, Damla Ç'nin ise elinde ve kolunda yaralanmalar olduğu, bu yaralanmaların "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek" nitelikte olduğu bildirildi. Fernandes'in iki kadına karşı "kasten yaralama" suçunu işlediği ileri sürülen iddianamede, siyah beyazlı futbolcunun 4 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fernandes mahkemede ifade verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN