Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangın var

Yükselen kur nedeniyle borcun arttığını açıklayan yönetim, Arena'nın kombine gelirleri ve sermaye artışı ile 9.4 milyon Euro limit aşımını karşılayacağını duyurdu

Giriş Tarihi: 2.4.2014
"G.SARAY VE BURSA AVRUPA'YA GİDEMEYE CEK" İDDİASI
Fenerbahçe derbisine beş gün kala bir internet sitesinin (Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın iddiasına göre Futbol Federasyonu'ndan servis ettiği mektupla), sarı kırmızılı takıma gelecek sezon mali kriterler nedeniyle Avrupa yolunun kapanacağı iddia etmesi, gündeme bomba gibi düştü. UEFA'nın Şubat ayında yaptığı inceleme sonrasında Galatasaray'a yolladığı uyarı mektubunda, mali kriterler içinde yer alan 'denk bütçe' şartlarına aykırılık tespit edildiği ve sarı-kırmızılı kulübün 10 Nisan tarihine kadar savunma vermesi gerektiğinin belirtildiği iddia edildi. Benzer bir uyarı mektubunun Bursaspor'a da gönderildiği ifade edilirken, Galatasaray'ın borç rakamının UEFA kriterlerine uymaması halinde gelecek sezon Avrupa'da mücadele edemeyeceği iddiasına sarı-kırmızılı kulüp resmi internet sitesinden jet hızıyla cevap verdi.

"9.4 MİLYON FARKIN KARŞILIĞI GELİR VAR!"
Galatasaray , Finansal Fair-Play kurallarına uymuyor, Avrupa'ya gidemeyecek" iddialarını yalanlayan Galatasaray Sportif AŞ, geçen sezon maksimum 45 milyon Euro olması gereken bütçedeki eksi rakamın 9.4 milyon Euro aşıldığını ancak bu aşımın büyük oranda kur farkından oluştuğunun UEFA'ya rapor edildiği bilgisine yer verildi. Galatasaray Sportif AŞ, 26 Şubat'ta yapılan sermaye artışından elde edilen 172.7 milyon liranın yanı sıra Arena'daki loca ve koltuklardan elde edilen gelirlerin gelecek sezondan itibaren de şirket bilançosunda artı hanesinde yer alacağına dikkat çekti ve tüm bu izahatların UEFA'nın mali müfettişlerine yapıldığını açıkladı. UEFA'nın geçen hafta kulübe yaptığı ziyaretin ve yerinde mali denetimin bu konuyla bir alakasının bulunmadığının altının çizildiği açıklamada, UEFA'nın Türkiye'deki olumsuz gelişen kur farklarını göz önüne alacağı da hatırlatıldı.

5 MART'TA YAZMIŞTIK!
Galatasaray'ın geçen sezon 45 milyon Euro'luk zarar limitini 9.4 milyon Euro aştığı ve Avrupa'ya gidemeyeceği iddiasına, SABAH 5 Mart'ta son noktayı koymuştu. İtalyan finansal fair play uzmanı Paolo Ciabbattini, SABAH Spor için UEFA verilerini ortaya koymuş ve geçen sezon 55 milyon Euro zararı olan Galatasaray'ın 45 milyonluk limiti 10 milyon aşmasına rağmen "Denetlemeyi geçer ancak sonrası için dikkat etmeli" yorumunu yapmıştı.

UEFA'NIN SORUSU
Bütçenizde 54.4 milyon Euro zarar var. Limiti 9 milyon 400 bin Euro aştınız. Geliriniz giderinizi karşılamıyor. Bunu gelecek sezon nasıl telafi edeceksiniz?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN