Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsterse kalır!

Galatasaray Başkanı Aysal, Mancini hakkındaki tartışmalara noktayı koydu:

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Ben imzama sadık bir insanım. Mancini ile kontratımız devam ediyor. İsterse gelecek sezon da burada!

Hocamızın şu anda deneme yanılma senesi ve biz bunun bedelini ödüyoruz. Ben sabrediyorum, siz de sabredin!

Drogba bu takımın lideri. Sözleşmesini bir yıl daha uzatmak istiyorum. Bu ayın sonunda kendisiyle oturup konuşacağız!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, dün GSTV'den merak edilen konulara açıklık getirdi. İki saatten fazla konuşan Aysal'ın açıklamalarından öne çıkan bazı satır başları:

Futbolcular Mancini'yi çok seviyor. Çünkü hepsine şans veriyor. Bu, bizim için iyi mi o ayrıca sorgulanmalı. Mevsim ortasında göreve başlamış bir hocanın hakkında karar vermek doğru değil. Kendisi yönünden bir sorun yoksa ben gelecek sezon da kalmasını istiyorum. İmzama sadık bir insanım. Bundan evvelki kontrata nasıl sadık kaldıysam, bundan sonrakine de kalacağım. Ama hocamız deneme yanılma döneminde. Şu anda bunun bedelini ödüyoruz. Ben sabrediyorum, size de aynısını öneriyorum.

DROGBA BİR YIL KALMALI
DİDİER Drogba, lider bir oyuncu ve takımda hep böyle bir oyuncuya ihtiyaç vardır. Ben sözleşmesini uzatmak istiyorum. Kendisi ailevi durumunu düşünüp karar vermek istiyor. Nisan ayı sonunda oturup konuşacağız.

Selçuk-Burak ikilisi hakkında yapılan eleştirileri biliyorum. Burak'la konuştum. Kesinlikle böyle bir durum olmadığını, Selçuk'un müsait durumda olan herkese pas verdiğini söyledi.

FLORYA'DA BAHAR VAR
Florya'da huzursuzluk olduğu haberlerini okuyorum. Gidip araştırdığımda ise böyle bir ortam görmüyorum. Gençler arasında adrenalinden dolayı zaman zaman atışmalar olabilir ancak bunları huzursuzluk olarak nitelendirmek yanlış olur. Son 5 haftada alınan sonuçları da bunu bağlamamalıyız.

İTİRAFLAR.. İTİRAFLAR..
Benim için sürekli olmayan başarı tesadüftür. Bir tek bu sene futbolda birincilik yerine ikincilik kavgası veriyoruz. Bu başarısızlık değildir. Bir takım her sene şampiyon olamaz.

Bu sene için bana atfedilen iki hata var. Ama bunlar hata değil mecburiyetti. Birincisi Haziran'da yaptığımız seçimde aceleci davrandım. Teknik direktör değişikliğinde ise mecbur kaldım. O kararı almak zorundaydım.

FEDERASYON TARAFLI
Bu federasyondan memnun olmadığımı her fırsatta söyledim. Biz geldiğimizden beri lehimize hiçbir karar almadılar. Her karar Galatasaray'ın şampiyonluğunu önlemek için oldu. Son derece taraf tutan ve Galatasaray'a destek ve yardımcı olmayan bir federasyonla çalışıyorum.

UEFA'DAN CEZA GELMEZ
UEFA'nın bir takım finansal kriterleri var. Bu konuda 76 kulüpten savunma istendi. Eğer bir ceza gelecekse bizden evvel 75 kulübe yasaklama gelmesi lazım. Maliyetleri düşürüyoruz. 2015 ve sonrası için şu kadar gelirimiz futbola dönecek diye UEFA'ya garanti verdik. Zaten UEFA kur farkını dikkate alacağını söyledi. Bu durum da olursa sorun kalmayacak. Endişe edilecek bir durum yok.

Riva'yı satmak gibi bir düşüncem yok. Galatasaray İlkokulu'nu da Riva'ya yerleştirme planımız var. Eğer genel kurul izin verirse Florya'ya imar izni alıp satabiliriz. Real Madrid böyle yapmış. Zenginliği de buradan geliyor.

TERİM İÇİN NE DEDİ?
KİMSEYE haksızlık etmek istemem. Fatih Terim ile çok başarılı iki dönem geçirdik. Ancak bir yorgunluk vardı. Terim ayrılırken 8 puan kaybetmiş ve Real'den 6 yemiştik.

ARDA İÇİN NE DEDİ?
ARDA Turan, Galatasaray'ın bir değeri. Ben küçülmekten yana değilim, ayağım her zaman gazdadır. Ancak Arda'nın gönlünde İngiltere yatıyor diye biliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsterse kalır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN