Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 kulüp: 6+2, Beşiktaş: 5+1+2

Kulüpler Birliği, yabancı statüsünde 6+2 formülünde anlaştıklarına dair yazıyı Futbol Federasyonu'na gönderdi. Fenerbahçe'nin çoğunluğun kararına uyacağını daha önce açıklamasının ardından gözler Beşiktaş'a çevrildi

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Süper Lig'de önümüzdeki sezon 5+0+3 şeklinde uygulanması planlanan yabancı statüsüne karşı çıkan kulüpler, 'Beşiktaş haricinde' 6+2 formülünde görüş birliğine vardı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav, "Ekseriyetle 6+2'de anlaştık. Fenerbahçe, çoğunluğun kararına uyacağına dair yazıyı daha önce Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) göndermişti. Sadece Beşiktaş bu formüle karşı çıkıyor. Biz eğer birliksek Türk futbolu için önemli olan bu konuda da birlikte hareket etmeliyiz" dedi. Vakıf olarak 6+2'de anlaştıklarını bildiren yazıyı TFF'ye ilettiklerini vurgulayan Cavcav, "Kulüpler Birliği'nin isteği budur. TFF de bizim federasyonumuz olduğuna göre, bizim istediğimizi yerine getirecektir" ifadelerini kullandı.

ATALAY: KABUL ETMEYECEĞİZ
6+2 formülünü kabul etmeyen Beşiktaş Kulübü, gelecek sezon daha önce açıklanan 5+0+3'ün uygulanması yönündeki tavrını sürdürüyor. Siyahbeyazlıların asbaşkanı Deniz Atalay, "İlhan Cavcav bizim büyüğümüz ve saygı duyduğumuz bir isimdir. Kendisi ile bu konuyu daha önce de görüşmüştük. Ancak biz sınırlamanın 6+2 olmasını kabul etmeyeceğiz. En fazla 5+1+2 olarak yapılacak değişikliğe onay verebiliriz" şeklinde konuştu.

GÖZLER TFF'DE
Kulüpler Birliği'nin kararı sonrası gözler TFF'ye çevrildi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, kulüplerin tamamının anlaşması halinde değişikliğe onay verebileceklerini daha önce açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 kulüp: 6+2, Beşiktaş: 5+1+2
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN