Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bataklık içindeler'

G.Saray, derbide devirdiği F.Bahçe'nin çıkışına aynı sertlikte cevap verdi ve "G.Saray'ı kendi bataklıklarına çekemezler" dediği ezeli rakibine "Uyarıyoruz" mesajını gönderdi

Giriş Tarihi: 11.4.2014
Derbi bitti, kavga bitmedi. F.Bahçe Yönetimi önceki gün G.Saray cephesini "Anlıyoruz" başlıklı, 'paralel' göndermesi yapılan kinayelerle dolu bir açıklamayla hedef aldı. Sarı-kırmızılı kulüp de dün resmi sitesinden ezeli rakibine yönelik zehir zemberek bir mesaj yayımladı. İşte o açıklama: "F.Bahçe'nin açıklamasında yer alan bir ifadeyi, Türk sporunun geleceği açısından son derece vahim ve tehlikeli bulduğumuzu belirtmek istiyoruz. Cümleler arasına sıkıştırılan 'paralel' sözcüğüyle, Galatasaray Spor Kulübüne yönelik bir algı yaratma çabasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

"KİMSENİN HADDİNE DEĞİL"
Galatasaray Spor Kulübü, kuruluşundan bugüne, bütün siyasal görüş, parti ya da her türlü 'yapılanlama'ların uzağında kalmaya özen göstermiştir. Galatasaray kültürü, başkalarının yolunu izleyen değil, herkesin 'o'nun yolunu izlediği bir büyük 'okul'dur. Üstü kapalı söylemlerle, Galatasaray'ın adını, son dönemde ne anlama geldiği bilinen 'paralel' sözcüğüyle birlikte anmaya tevessül etmek kimsenin haddine değildir.

"BAŞKA ÇARELERİ KALMAMIŞ"
Galatasara y'I böyle bir töhmet altında bırakmaya çalışanlar, bundan böyle, her platformda gereken cevabı alacaklardır. Kendileri, uluslararası bütün yargı organlarınca mahkûm edilmiş şike sürecinin içinden, 'paralel' mazeretini kullanarak sıyrılacaklarını düşünebilirler. Başka çareleri kalmamış olabilir. Ancak, Galatasaray'ı kendi bataklıklarına çekemezler, sözünü ettikleri paralel yapılarla yan yana gösteremezler. Buna izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Uyarı yoruz !"

FENERBAHÇE NE DEMİŞTİ?
Olaylı derbinin ardından F.Bahçe, Çarşamba günü G.Saray'ı hedef alan sert bir açıklama yapmış ve ezeli rakibine yüklenmişti. Utanç, nefret, üzüntü, rahatsızlık ve pişmanlık vurgusu yapılan açıklamada G.Saray'dan 'güzide kulüp' diye bahsedilirken "Her sıkıştıklarında sözde şike yan yoluna girecek 'PARALELLİKTE' bir kulüp ve yönetim anlayışında olmadıklarını da tahmin ediyoruz" ifadeleri yer almıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bataklık içindeler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN