Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünal Aysal bırakacağı tarihi açıkladı

Galatasaray’ın Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal, seçim yapılması halinde aday olmayacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 13.4.2014 21:47 Güncelleme Tarihi: 13.4.2014 21:49
Toplantıda seçim kararı alınıp alınmayacağı tartışmaları yaşanırken kürsüye çıkan Aysal, "Daha önceden size gerçek niyetlerimi açıklamış olsaydım biraz daha zaman kazanacaktık. Durumum net. Ben geçen sene bir seçim yaptım. Bir seçim daha talep etme hakkım yok. Niyetim 2016'ya kadar devam etmekti ve 2016'dan sonra aday olmamaktı. Eğer bu sene siz seçim kararı alırsanız, ona göre karar verin. Adayınız ben değilim. Çünkü 2017'ye uzayacak. Benim hayat planlamamda Galatasaray için 2016'dan sonrası yok. Buna göre kararınızı verin" diye konuştu.

AYRILIK SİNYALİ

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, süresini tamamladıktan sonra görevi daha genç ve başarılı bir isme bırakmak istediğini söyledi.
Kulübün, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurul toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Aysal, toplantıda netleşmesi gereken bir çok konuyu görüştüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

"Özellikle siz medya mensupları için devamlı soru işaretleri yaratan bir takım detaylar zaman içinde sayfaları doldurmaya başlamıştı. Bugünkü genel kurulda tahmin ediyorum hepsine bir yanıt çıktı. Gerçekten güzel bir gündü. Bu anda tabi kızlarımızın (Kadın Basketbol Takımı) dışarıda kazandığı büyük zafer, gerçekten bugünü taçlandırdı. Genel kurulun aldığı kararların dışında bu zafer bizim için çok önemliydi. İki güzide kulübümüz Rusya'da karşı karşıya geldiler. Çok güzel bir yarışma oldu. Maalesef tamamını izleyemedik ama netice muhteşemdi."

Bir gazetecinin, "Görev süresiz 2016 yılında sona eriyor. Ondan sonra da devam etmeyi düşünmediğinizi açıkladınız. Bunun gerekçesi ne?" şeklindeki soru üzerine önce "Gerekçesi nüfus kağıdım" diye esprili bir yanıt veren başkan Aysal, şunları kaydetti:

"Biraz da kendime zaman ayırmam gerekiyor. Galatasaray benim için bir sosyal sorumluluk projesiydi. Üç senemi geçirdim. Kendime 5 sene bir süre koymuştum. İki senem kaldı. Onu da tamamladıktan sonra inşallah hayırlısıyla görevi daha genç ve başarılı bir arkadaşa devretmek istiyorum. Bu tip planlamalar evvelden yapılınca güzel."

Ünal Aysal, genel kurulda istediğini aldığını vurgulayarak, "Gerçekten istediğimi aldım. Beklediğim neticeler bunlardı. Genel kurulun güveni ve benim de onlara olan güvenim, ne kadar doğru olduğu konusunda bir kere daha beni rahatlattı. Umarım güzel iki sene daha geçireceğiz hep beraber" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal Aysal bırakacağı tarihi açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN