Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsteklerini sıraladı takıma veda etti!

Önemli maçlar öncesi futbolcuları yalnız bırakmayan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün yine Samandıra'daydı

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Şike Davası'nda itirazları reddetmesinin ardından yeniden cezaevine girmeleri gündeme gelen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Asbaşkan İlhan Ekşioğlu dün Samandıra'yı ziyaret etti. Başkan Yıldırım'ın G.Birliği maçı ile başlayan ve önemli maçlar öncesi futbolcularıyla buluşması önceki günkü kararın ardından farklı bir boyut kazandı. Aziz Yıldırım futbolcularına duygusal bir konuşma yaparken isteklerde bulundu:

SİZİN ALIN TERİNİZE İHANET ETMEYİZ
Fermanı verdiler, kalemi kırmışlar zaten, önemli değil. İlhan Bey'le ikimizin Anayasa Mahkemesi'ne müracatımız var. Biz öyle olmadığını, sizin alın terlerinize ihanet olduğu için bugüne kadar 'hayır' dedik. Hiçbir pazarlığın içinde olmadık. Önemli değil gider yatarız. Bunu zaten başından beri söylüyoruz.

ARTIK AVRUPA'DA KUPA KALDIRIN
Bizden sonra gelen yönetim kim olursa olsun onlarla diyalog içinde Fenerbahçe'yi layık olduğu noktalara götürün. Bu da sadece Türkiye'de şampiyonluk değil, Avrupa'da muhakkak bir kupa kaldırın çocuklar. Fenerbahçe'nin buna ihtiyacı var. Gerisi önemli değil.

MAÇ PARALARINIZI DA YATIRTTIM
Ben geçen maç başı paralarınızı yatırttım. Alacaklarınızın hepsini halledeceğim. Gelen arkadaşlar da kalanını halleder. F.Bahçe'de bir boşluk olmaz herkes gereğini halleder. Görevini yapar. Siz de görevinizi yapın.

YENİN VE BEŞİKTAŞ'I ALKIŞLAYIN
Fenerbahçe hayatta şike yapmamıştır kimse bize para teklif edememiştir. Biz de bunların içinde olmamışızdır. Pazar günü yenmek için elinizden geleni yapın. Karşılaşmadan sonra sahanın ortasında tribünleri alkışlayın jest yapın, soyunma odasına gelin. Allah yolunuzu açık etsin.

DAĞ BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE RÜZGAR ALIR!..
Başkan Aziz Yıldırım'ın yaptığı konuşmanın ardından takım adına da F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu söz aldı. Emre şunları söyledi: "3 Temmuz sürecinden bu yana hepimizin yaşadıkları ortada. Dağ büyüklüğüne göre kar, yağmur alıyor. Siz bu ailenin babası, abisisiniz. Biz sizlere çok inandık. Diğer abilerimize çok inandık. Sizler dışarda, bizler de sahanın içinde bu camianın başarısı için elimizden geldiği için herşeyi yaptık. Camiaya ufak bir leke sürdürmedik. Bize zamanında bir baba, abi gibi kızdınız. Zamanında sevdiniz. Sizi çok seviyoruz. Ayrılık konuşması gibi oldu ama biz ayrılık olarak görmüyoruz. Siz her zaman abimiz, babamız olarak kalacaksınız. F.Bahçe için insanlarla dost olduk ama F.Bahçe için düşman olmakta güzel."

MADALYA JESTİ
F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu kariyerimin en değerli madalyası dediği 2010-11 şampiyonluk madalyasını Başkan Aziz Yıldırım'a hediye etmek istedi.
EMRE: "Oğlum Ömer Akif'e bırakmak istiyordum ama bunu size hediye etmek istiyorum.
BAŞKAN: Sağol kalsın. O Ömer Akif'in hakkı.
EMRE: Biz takım olarak böyle düşündük. Siz de kalsın ben sonra alırım.
BAŞKAN:
İçeri girersem yanıma versinler.
EMRE: O zaman işallah girmezsiniz.

SONRA İDMANI İZLEDİ
F.Bahçe, Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürdü. Başkan Aziz Yıldırım ile yönetici İlhan Ekşioğlu da çalışmanın bir bölümünü izledi. Sakat olan Egemen, Serdar ve Webo takımdan ayrı çalıştı. Koşu, ısınma ve koordinasyon çalışmalarıyla başlayan antrenman, dar alanda çift kale ile tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsteklerini sıraladı takıma veda etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN