Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazartesi adliyeye davet edilecek!

Yargıtay şike dosyasını 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Pazartesi günü dosya İnfaz Savcılığı'na gidecek. Aziz Yıldırım avukatıyla adliyeye davet edilecek

Aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu sanıklar için mahkumiyet kararı verilen ve Yargıtay'dan çıkan dosya dün 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaştı. Araya hafta sonu tatili girmesi nedeniyle dosyanın pazartesi günü İnfaz Savcılığı'na gönderilmesi bekleniyor. Dosyanın İnfaz Savcılığı'na ulaşmasının ardından ise tutuklamalar başlayacak ve 7 gün içerisinde sonlandırılacak. Normal şartlarda kişiler evlerinden polis nezaretinde alınırken Aziz Yıldırım için farklı bir uygulama yapılması bekleniyor. Yıldırım, avukatı ile birlikte adliyeye davet edilecek ve 2 yıl 2 aylık infaz süreci başlayacak.

3. YOL YENİDEN YARGILAMA İSTEĞİ
Aziz Yıldırım'ın avukatları yeni yollar için çalışmalarına da başladı. Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, "Yargıtay'da karar onandıktan sonra iki yola başvurduk. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına itiraz ve Anayasa Mahkemesi. Yargıtay yolu kapandı. İkinci bir yol 2,5-3 ay önce müracaat ettiğimiz Anayasa Mahkemesi. Ümidim odur ki Anayasa Mahkemesi yapılan hatayı telefi edecektir. Bu arada 3. yol bunun hazırlığı içindeyiz. Bu da yargılamanın yenilenmesi yolu. Yeni deliller, olaylar ortaya çıkmıştır. Bunlara dayanarak davanın yenilenme talebinde bulunacağız."

MODAYA UYDULAR!
Dünün en çok ilgi çeken Selfie'si İlhan Ekşioğlu'ndan geldi. İnfazını bekleyen Ekşioğlu, Aziz Yıldırım ile son yönetim toplantısı anısına bu pozu çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazartesi adliyeye davet edilecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN