Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaraylı yöneticiden flaş açıklamalar

Galatasaraylı yönetici Özer Saraçoğlu, Mancini için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 23.4.2014 19:59 Güncelleme Tarihi: 23.4.2014 20:00
"Galatasaray yönetimi, sorunsuz şekilde gelen iki şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final başarısı varken, hoca değişikliğine giderek büyük bir yanlış yaptı. Esas sorun aslında yönetimde başlıyor. Galatasaray kulübünde yöneticiler ahenk içindeymiş gibi görünmüyor. Yaptıkları işten çok mutlu değiller ve hiç eğlenmiyorlar. Kendileri arasında çekiştikleri için kulübe, futbol takımına kadar herkes bu durumdan etkileniyor."

"FATİH TERİM OLMAYINCA SORUNLAR ÇÖZÜLEMEDİ"

"Futbolcular her ne kadar yönetimden uzak duruyor gibi gözükse de aslında yönetimi izler. Kim ne yapıyor, nasıl bir tavır içinde, ne kadar beni anlıyor gibi tartarlar. Sıkıntılı anlarda Fatih Terim gibi isminiz varsa sorunlar gözükmez ama burada ne olduğunu bile anlamayan Mancini ile devam ettiği sürece sıkıntılar büyür."

"STADIN ÇATISI KAPANMAMALI"

"Galatasaray'ın stadının çatısının kapanmaması gerektiğini düşünüyorum. Aslında böyle bir ihtiyaçta bulunmuyor. Ben teknik tarafları tam olarak bilmiyorum ama mevcut hali gayet güzel ve değişmemeli."

"ASIL SORUN SEVGİSİZLİK"

"Tabi ki para önemli bir motivasyondur. Bütün oyuncular profesyonel ve para için oynuyorlar. Yöneticiler oyuncularla konuşmadan direk olarak bu sistemi uyguladıysa emri vaki olarak yapıldı ise sorun olabilir. Oyuncuların asıl sorunlarının bana göre para olmadığını düşünüyorum. Bence asıl sorun sevgisizlik ve uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Daha önce 1 sene oyuncular para alamadı gittiler şampiyon oldular, Şampiyonlar Ligi'nde 2. tura çıktı ve harikalar yarattılar. Yani anlayacağınız asıl sorun bundan kaynaklanmıyor. Ruh ve sevgi olduğu için başarı yanında geliyordu. Şimdi insanlar birbirine arkalarını dönemiyor."

"TRANSFERLER HATAYDI"

"Yapılan yanlış transferler çok açık bir şekilde görülüyor. Sonuç zaten ortaya çıkıyor. Yapılan transferler sahada yok. Sakat mı bu oyuncular? Hayır, cezalı mı? Hayır..
Panik halinde heyecanla yanlış yapılan hatalar oldu. Şimdi ne olacak maddi zararlar ne olacak ve bu hatalar yapanlar kimler? Bakalım daha sonra
göreceğiz. Kupa ve ligde ikincilik olursa başarı yetmese de idare etmeye çalışılacak."

"ELİMDE YETKİ OLSA MANCİNİ'Yİ HEMEN YOLLARIM"

"Elimde yetki olsa Mancini'yi hemen yollarım. Bu benim görüşümdür katılırsınız veya katılmazsınız. Türkiye'de bu ortamda özellikle bu yönetim tarzında başarılı olması mümkün değildir. Derseniz ki kontratı var, maliyeti bu kadar, gönderemiyorum dense bile bu yönetim tarzıyla başarılı olunamaz."

"ÇARE LUCESCU"

"Biraz futbolun içindeyseniz biraz takip ediyorsanız gerçek çare Lucescu olacaktır. Fatih Terim gelemiyorsa çare takımı bilen Türkiye şartlarını bilen bir isimle çözülür. Bu gerçek üzerinden devam edilmesi gerekiyor. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın gönderilmesi büyük bir hataydı. Hatalar ortaya çıktı ve doğrular uygulanması gerekiyor. Yapamazlarsa seneye 4.yıldız yarışında Galatasaray geride kalır ve camia bunu kaldıramaz."

(FutbolArena)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaraylı yöneticiden flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN