Yok böyle çağrı!

Beşiktaş, F.Bahçe'nin Rize maçında çekeceği seyircisiz oynama cezasının ertelenmesini istedi

Giriş Tarihi: 26.4.2014
TFF, şampiyonluk coşkusu yaşamak isteyen F.Bahçe taraftarı için bu cezayı ertelesin ya da başka bir formül bulsun

Fair-play çerçevesinde dostça verilen mesaj bizi mutlu etti. Ancak, kesinlikle kurumların aldığı kararları değiştirmeyeceğiz

Bu değerli duruş için Beşiktaş yönetimine teşekkür ederiz. Dile getirilen görüş, 100 yıllık dostluk adına çok büyük bir adımdır

Açıklamaları fantezi olarak görüyoruz. Farklı bir durumda, gündemimize alabilirdik. Ama bizim böyle bir düşüncemiz yok

Beşiktaş'tan tarihi çağrı... Siyah-beyazlılar, TFF'den Fenerbahçe'nin şampiyonluk için çıkacağı Çaykur Rizespor maçındaki seyircisiz oynama cezasının ertelenmesini istedi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Ezeli rakibimiz Fenerbahçe, bir puan daha alarak şampiyonluğunu ilan etme amacında. Fenerbahçe bu puanı alır ya da alamaz; işin bu noktası futbolun cilvesi içinde. Fakat bir maç seyircisiz oynama (kadın ve çocuk izleyicilere açık) cezası nedeniyle şampiyonluk kutlaması planlarını ertelemek zorundalar. Biz de diyoruz ki; madem futbol sevgidir, dostluktur, kardeşliktir. Madem futbol taraftarla bir olma, coşma ve kutlama yapmaktır; işte bu yüzden TFF, şampiyonluk coşkusu yaşamak isteyen Fenerbahçe taraftarı için bu cezayı ertelesin ya da kurallar dahilinde başka bir formül bulsun."

1.TFF: BÖYLE BİR KA RAR ALMAK MÜMKÜN DEĞİL
Siyah-beyazlıların bu talebine, TFF basın sözcüsü Mete Düren'den cevap geldi. Siyahbeyazlıların yaptığı açıklamayı Fair Play çerçevesinde olumlu bulduğunu belirten Düren, "Dostça verilen bu mesaj bizi çok mutlu etti. Fakat şu bilinmelidir ki; kurumların ve kurulların verdiği kararlar her zaman geçerlidir. Bu konuda kurumların verdiği kararlar geçerliliğini sürdürmektedir. TFF olarak, kesinlikle bu kurumların verdiği kararları değiştirmeyeceğiz. Şu anda böyle bir karar almamız mümkün değil" diye konuştu.

2.FB: CAMİA LAR ADINA HEDEFE ULAŞ ILDI
Beşiktaş'ın açıklaması, F.Bahçe cephesinde büyük bir mutlulukla karşılandı. Kulübün resmi internet sitesinde siyah-beyazlılara cevaben, "Göstermiş oldukları bu değerli duruş için Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Fikret Orman'a ve yönetim kuruluna, teşekkür ederiz. Açıklamanızda dile getirdiğiniz görüş, zamanlaması açısından amacına ulaşma ihtimali bulunmasa da F.Bahçe ve Beşiktaş camiaları adına önemli olan asıl hedefe ulaşmış, 100 yıllık dostluk adına büyük bir adım olmuştur' ifadeleri kullanıldı.

3.GS: BEŞİK TAŞ 'I BU KONU NEDEN İLGİLENDİRİYOR?
G.Saray ise konuya temkinli yaklaştı. Bu konuda taraf olmak istemediklerini belirten sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün, "Beşiktaş'ın açıklamasını fantezi olarak görüyorum. Şahsen ben bu konunun Beşiktaş'ı ilgilendirdiğini düşünmüyordum ama anladığım kadarıyla ilgilendiriyormuş. Kendime neden böyle bir açıklama yaptılar diye sordum, ancak cevabını bulamadım. Sonuçta ortada talimatlar neticesinde verilmiş bir ceza var. Farklı bir durum olmuş olsaydı, gündemimize alabilirdik. Fakat bizim böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

4.ÇARŞI: SİZE FENER RİYASI BİZE BJK RÜYASI YAK IŞIR
Beşiktaş Yönetimine en sert tepki ise Çarşı'dan geldi. Çarşı Grubu, twitterdan yayınladığı mesajda "Beşiktaş taraftarına göstermediğiniz hassasiyet, hakkaniyete olan inancınızı yalanlar. Size Fener riyası, bize Beşiktaş rüyası yakışır" ifadelerine yer verildi.

GECE YARISI U DÖNÜŞÜ
Beşiktaş'ın bu sıra dışı açıklamasına gece yarısı Genel Sekreter Metin Albayrak çok sert tepki gösterdi: "Bu sözler, tamamen iletişim komitesinin gafleti sonucu ortaya çıkmıştır. Böyle bir açıklama olamaz ve yapılamaz. Kabul edilebilir birşey değildir. Türk futbolunda kardeşliği ön plana çıkarmak, bu yolla yapılmaz. Bu kimin fikriyse, Beşiktaşlıları da bağlamaz. Fenerbahçe henüz şampiyonluğu garantilememişken, böyle bir yazı yayımlamak, anlamsız ve gereksiz. Gerçekten içime sindiremiyorum ve hala nasıl böyle bir şey yapıldığını anlayabilmiş değilim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yok böyle çağrı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN