Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa için umudum var

Başkan Aziz Yıldırım, Divan Kurulu'nda Şampiyonlar Ligi ümidini yineledi

Giriş Tarihi: 27.4.2014
* Avrupa'ya gitme ümidimiz var. Gideceğiz demiyorum ama umut var
* Şike yapmadık. Yapsak söylerim. Çünkü hizmet için yapmışımdır
* F.Bahçe'nin paraya ihtiyacı var. Böyle giderse, her yere borçlanırız
* Bir milyon üyeden her ay 50 lira alırsak, aylık 50 milyon lirae der
* Dördüncü yıldızı takıp bırakmış bir başkan olmayı arzu ederim

Fenerbahçe Kulübü'nün dün düzenlenen Divan Kurulu toplantısına başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları damga vurdu. Sözlerine hayatını kaybeden Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ı anarak başlayan Yıldırım şunları söyledi:
Davamızda kanunda yapılan değişiklikler nedeniyle hangi mahkemelerin bakacağı belirlenemediği için, Adalet Komisyonu HSYK'ya sordu. Bizim iki talebimiz var; infazın durdurulması ve adil yargılama. Bunun için mahkemenin belirlenmesi gerekiyor. İkinci bir dava da Anayasa Mahkemesi'nde devam ediyor.

CAS KARARI AÇIKLADIĞINDA...
3 Temmuz'dan beri söylüyorum bu şike davası değildir. Aynı hadiseleri 17 ve 25 Aralık'ta da Türkiye yaşamıştır. Şunu bilin; biz haklıyız, şike yapmadık. Yapsak da bunu açıkça söylerim, korkmam. Çünkü Fenerbahçe'ye hizmet için yapmışımdır.

CAS'ın kararı açıklandığında Fenerbahçe Yönetimi, ben olayım olmayayım, gerekeni yapacaktır. Avrupa'ya gitme ümidimiz vardır. 'Gideceğiz' demiyorum ama bir ümidimiz vardır.

GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA
Ekonomik olarak kulüpleri zor günler bekliyor. Diğerleri gibi F.Bahçe'nin de paraya ihtiyacı var. Böyle giderse, her yere borçlu hale geliriz. Geleceğe dönük tehlike görüyorum.

Bana güveniyorsanız, bu söylediklerime de inanın. Bir tüzük tadilatıyla dışımızdaki insanları bu kulübe 'temsilci üye' yapmak lazım. Gelecek bir milyon kişiden her ay 50 lira alırsak, aylık 50 milyon lira gelirimiz olur. Uygun görürseniz tüzük tadilatı yaparız. Biz A sınıfı üye olacağız. 1 milyon kişi gelirse 10 bin kişi delege olacak. O delegeler kongrelerde bizlerle oy kullanacak.

LAYIK OLAN BAŞKAN OLSUN
Ben, 'Şu başkan olsun, bu şöyle olsun' diye karışmam. Fenerbahçe tüzüğünde ne yazıyorsa arkadaşlarımız onu yapar. İsterlerse içinden bir arkadaş seçerler ve başkanlık seçimi yaparlar, siz de gelip beğenirseniz oy verirsiniz. Devam etmek istemezlerse başkanlığa talip kim çıkarsa, oy vererek, layık gördüğünüzü getirirsiniz. Herkes Fenerbahçe'de babadan oğula bir şey geçeceğini zannediyor ama bu böyle değildir. Önümüzdeki süreçte 4. yıldızı takıp bırakmış bir başkan olmayı arzu ederim.

GENEL KURUL 11- 18 MAYIS'TA
Fenerbahçe Kulübü tüzüğünde yapılması planlanan değişikliklerin görüşüleceği olağanüstü genel kurul toplantısının tarihi belli oldu. Sarı-lacivertli kulübün, üyelerine yaptığı bilgilendirmede, tüzük değişikliklerinin görüşüleceği olağanüstü genel kurul toplantısının 11 Mayıs Pazar günü saat 10.30'da Ülker Sports Arena'da yapılacağı belirtildi. İlk toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde genel kurulun 18 Mayıs Pazar günü aynı yer ve saatte, toplantıya katılma hakkına sahip üyelerin en az onda birinin katılımıyla gerçekleştirileceği kaydedildi.

BORÇ 173 MİLYON
F.Bahçe'nin 173 milyon lira borcu olduğu açıklandı. Raporu okuyan Denetleme Kurulu üyesi Rahmi Kanbay, "Borçlar tutarı olan 185 milyon 56 bin 399 liradan mevcutlar ve alacaklar tutarı 11 milyon 980 bin 291 liranın çıkarılması sonucu kalan 173 milyon 76 bin 108 lira F.Bahçe Kulübü Derneği'nin ödenecek tüm net borç toplamı olup, 80 milyon 287 bin 660 dolar karşılığıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa için umudum var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN