Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atmazsan üzülürüm!

Kulüpler yabancı sayısı için İstanbul'da toplandı, yine gerilim vardı

Kulüpler Birliği, dün İstanbul'da TFF binasında toplandı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisar Belediyespor dışında kalan 15 Süper Lig ekibi, 6+2 konusunda anlaşma sağladı. Fenerbahçe ve Akhisar Belediye, 6+2 kararına destek vermedi ancak bu yönde karar alındığı takdirde Tahkim Kurulu'na itiraz etmeyeceğini deklare etti. Siyah-beyazlı kulüp ise 5+0+3 kuralında ısrarcı oldu.

BEŞİKTAŞ 5+0+3'TE ISRARLI

Beşiktaş adına toplantıya giren İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, kulüp olarak yabancı oyuncu sayısı konusunda 5+0+3 olması konusundaki görüşlerini de yazılı olarak bildireceklerini kaydetti. Yabancı oyuncu sayısı konusunda TFF'nin, kulüplerden oy birliği ile bir karar alınıp gelinmesi şeklinde bir isteğinin olduğunu ifade eden Çebi, "Bazı kulüpler 6+2 kararına katılmıyor. Biz de katılmıyoruz. Sonrasında federasyon yönetim kurulu karar verecek. Federasyon aynı zamanda üç yıl garanti istedi. Her yıl başka tekliflerle gelinmesini istemiyorlar" dedi.

KULÜPLER 3 YILLIK İMZA VERECEK

Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav ise Beşiktaş'a çok sert bir yanıt verdi: "Yabancı konusunda TFF Başkanı ile yaptığımız görüşme sonucunda 6+2'nin 2014-15, 2015-16 ve 2016-17 sezonlarında uygulanmasını talep ettik. TFF Başkanı da kulüplerden bu hususta yönetim kurulu kararı almak suretiyle talebi tekrar iletmemizi istedi. Biz de 15 kulüp buna mutabık kaldık. 15 kulüp bu yönde yönetim kurulu kararını alıp gönderecek."

"BEŞİKTAŞ GİTSİN BAŞKA LİGE..."
Başkan Cavcav sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş hiç yabancı oyuncusuz da program yapabilir, bu 17 kulübü bağlamaz. O zaman Türkiye liglerinden çekilecek, başka bir ligde oynayacak. Artık 5 yabancıyla mı oynar, 3 yabancıyla mı onun bileceği iş."

TFF YABANCIDA 5+3'Ü ÖNERİYOR

Kulüpler Birliği toplantısına Yıldırım Demirören ile İlhan Cavcav arasındaki gerilim damga vurdu. Toplantıda Cavcav, Demirören'e "120 imza seni göndermek için hazır bekliyor. Ama ben bunu yapmak istemiyorum. Ancak isteğimiz gibi olmazsa, ilk imzayı da ben atarım" dedi. Bu sözlere sinirlenen TFF Başkanı, "Atmazsan ş......., üzülürüm. Yabancı konusundaki takvimi ben belirlemedim. Siz daha aranızda bir anlaşma yapamıyorsunuz. Bizim TFF olarak önerimiz 5+3" yanıtını verdi. Bunun üzerine Cavcav geri adım atarak ortamı yumuşattı ve "Yanlış anlaşıldım" yorumunu yaptı ve toplantıya devam edildi.

KALİTELİ OLSUN!
Toplantıda e-bilet sistemi de masaya yatırıldı. Başkan İlhan Cavcav, "Bu konuda büyük takımların statlarına konulan sistem neyse aynısı aynı kalitede diğer Anadolu kulüplerine de olsun. Yani 3 büyükler için statlarındaki sistem nasılsa diğer kulüpler içinde aynı olsun" ifadesini kullandı.

KARARI BEKLİYORUZ
Demirören, yabancı sınırlaması konusunda kulüplerden yazı gelmesini beklediklerini belirtti ve şunları söyledi: "Kulüpler Birliği İstanbul'daki bürosunu kapattığı gün biz onlara TFF binasını istedikleri zaman kullanabileceklerini söylemiştik. Son kararlarını yazılı bekliyoruz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atmazsan üzülürüm!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN