Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutanak isyanı

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatlarından infazın durdurulması için yeni hamle

Giriş Tarihi: 9.5.2014
13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne tutanakların birbiriyle örtüşmemesi gerekçe gösterilerek, yeniden yargılama ve infazın ertelenmesi başvurusu yapıldı

Tutanaklar konusunda özen göstermeyen 16. Ceza Mahkemesinin üyeleri hakkında da Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'na dilekçe verildi

Şike davası dosyası, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) "Yeni kurulan bir mahkemede tevzi edilsin" kararıyla 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da yer aldığı sanıkların infazları beklenirken Yıldırım'ın avukatları dün iki önemli hamlede bulundu. Avukatlar, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı ile dosyaya bakacak olan 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na itiraz ve şikayette bulundu.

KES YAPIŞTIR YAPILMIŞ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na sunulan ve "İnfazın durdurulması taleplidir" notu düşülen dilekçede UYAP üzerine yüklenen duruşma tutanaklarının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ıslak imzalı şekilde bulunan duruşma tutanakları ile karşılaştırıldığı ve birbiriyle örtüşmediğine vurgu yapıldı. Kes yapıştır metodunun 26, 27, 28 ve diğer bir çok duruşma tutanağında ortaya çıktığı belirtildi.

KUMPAS KURULDU İTİRAFI VAR

Bu özensizlik ve özensizliğin sebebiyet verdiği evrakta sahtecilik nedeniyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na başvuru yapıldığı dilekçede yer aldı. Soruşturma aşamasında görev alan iki kamu görevlisinin "Aziz Yıldırım'a kumpas kurulduğu" yönündeki beyanlarının da yeni delil olarak ortaya çıktığı hatırlatıldı. Dilekçede CMK.'nun 311/1a maddesi gereğince yargılanmanın yenilenmesi gerektiği belirtildi ve bu kapsamda Aziz Yıldırım'ın CMK.'nun 312. Maddesi gereği infazının durdurulması istendi.

GÖREVLERİNİ ÖZENSİZ YAPTILAR

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı'na gönderilen dilekçede ise kapatılan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2011/63 E. Sayılı dava dosyasındaki duruşma tutanaklarının içerikleri sahte, CD'lerin çözümleri ile tutanaklar arasında ciddi farklılıklar ve ciddi kuşkular olduğu için 16. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri Hakim Mehmet Ekinci, Hikmet Şen ve Bülent Kınay hakkında soruşturma başlatılması istendi. Bu kişilerin görevlerini yaparken özensiz davrandığı iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutanak isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN