Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birlikte kazandık

Giriş Tarihi: 15.5.2014

Şampiyonlukta en büyük pay futbolcularımızın. Oyuncular bize, biz onlara güvendik. Birliktelik zaferi getirdi. Onlar kazandı biz de seviniyoruz

Aykut Kocaman'ın ardından Ersun Yanal'ın da yardımcılığını yapan Fenerbahçe yedek kulübesinin görünmez kahramanı İsmail Kartal, 19. şampiyonluğun ayrı bir anlamı olduğunu söyledi. Kartal, "Geçmişteki şampiyonluklar nasıl tertemizse bu da öyle temiz. Ancak bu şampiyonluk yaşanan buhranlı günlerin ardından gelmesi nedeniyle çok önemli. 19. şampiyonluğun en büyük mimarı futbolcularımızdır" dedi.

ŞAMPİYONLUK TRABZON'DA GELDİ
Zorlu maratonda kırılma maçını, Trabzon'da oynadıklarını belirten Kartal, "Trabzon deplasmanına giderken rakiplerimizle puan farkı inmişti. Biz bu maçı kazanınca rakiplerimiz artık biz bu F.Bahçe'yi yakalayamayız psikolojisine girdi. Dirençleri kırıldı. Saha olayları olurken içeride eğleniyorduk" diye konuştu.

FUTBOLCU MİLLETİ CİN GİBİDİR
Kartal, takımdaki birlikteliği ise şöyle anlattı: "Futbolcu ile antrenör arasında bir şeffaflık yoksa birliktelik olmaz. Futbolcu zaten cin gibidir. Hocasının gözünden, beden dilinden her şeyi anlar. Ben herkese aynı mesafedeyim. Biliyorlar ki İsmail Kartal bir şey söylerse takım içindir. Boşa konuşmaz."

MANCİNİ'Yİ RENCİDE ETMEDİK
Futbolcuların Mancini'ye atıfta bulunduğu taktik kağıdı içinse, Kartal, "Mancini'yi rencide edecek bir durum yok. Bunu bir yerlere çekmemek lazım. Böyle güzellikler olsun yeter ki. Bana yapılsa alınmazdım" dedi. Kartal inişli çıkışlı bir oyun oynadıkları Kasımpaşa maçını unutmayacağını da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlikte kazandık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN