25 yıl yetmiyor mu?

Giriş Tarihi: 17.5.2014

Renklerine ve kendisine aşık olduğum takımın hocasıyım. Trabzonspor'a uzun yıllar hizmet etmek istiyorum

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, ilk röportajını SABAH'a verdi. Camiaya, yönetime, futbolculara ve taraftarlara önemli mesajlar veren Mandıralı, "Ben 25 yıl Trabzonspor'a hizmet etmiş bir adamım. Hala sınavda olmam gibi bir düşüncenin yönetici ağabeylerimizin kafalarında olması hoşuma gitmiyor" diye konuştu.

Alt yapıdan zirveye çıktınız. Takımın başındasınız… Bu nasıl bir duygu?
Eskiden hayal kurardım 'Trabzonspor'da futbol oynayayım' diye… Futbolculukta da takımın başına gelmek için hayal kuruyorsunuz. Bakın bunları anlatırken şu anda gözlerim doldu. Çok etkileniyorum. Yani hedef koyuyorsun, çok sevdiğiniz takımın futbolcusu oluyorsunuz. Hayal kuruyorsunuz, çok sevdiğiniz aşık olduğunuz takımın hocası oluyorsunuz. İnşallah devam eder.

Göreve geldikten sonra Trabzonspor çok iyi bir çıkış yakaladı. Bunun sırrı neydi?
Öncelikle çok çalışmak sonra karşılıklı güven. Kendi doğrularımı oyuncularıma iyi bir şekilde aktarmak. Bunlar etkili oldu. Yani her anlamda açık oynadık. Hem saha içinde hem de saha dışında. Herkes kendine yakıştığı gibi oynayınca bu sonuçlar ortaya çıktı.

Hami Mandıralı yeni sezonda Trabzonspor'da olacak mı?
Kamuoyunun desteği beni çok mutlu ediyor. Fakat bu konuda çok konuşmak doğru mu, değil mi bilmiyorum. Tek başkanın konuşması lazım. Sayın yöneticilerimiz fikir yürütmesi tuhafıma gidiyor. Ben 25 yıl Trabzonspor'a hizmet etmiş bir adamım. Hala sınavda olmam gibi bir düşüncenin yönetici ağabeylerimizin kafalarında olması hoşuma gitmiyor. Sınav da ne sınavı! Ben bu sınavı geçeli çok oldu. Hem de pekiyi ile geçtim. Takdirle, adam gibi geçtim. Bu camiayı her platformda adam gibi temsil ettim. Herkesin beni sevmesini beklemiyorum. Trabzonspor'u gerçekten sevenler kimin hizmet ettiğini görüyor. Başkanımızın tavrı, kararı önemlidir. 'Lisansı yok' diyorlar. Haziran'da kurs açılıyor. Oraya gidip bunu da halledeceğim.

Trabzonspor'da teknik sorumluluk haricinde başka bir görev teklif edilirse kabul eder misiniz?
Teknik adamlık çok güzel ve çok zorlu bir şey. Sizi geceleri uyutmuyor. Eskiden kolaydı. Sadece sahaya çıkıp hocanızın dediklerini yapıyordunuz. Şimdi yönetmek daha zor ama zoru başarmak sana daha büyük haz ve keyif veriyor. Her hafta strestesin. Bu maç ne olacak, oyuncu kadrosu nasıl kurulacak bunlar beni biraz diri tuttu. Genel anlamda gidişatımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hoca olarak devam ederim.

Ben bu sınavı geçeli çok oldu. Hem de pekiyi ile geçtim. Takdirle, adam gibi geçtim. Bu camiayı her platformda adam gibi temsil ettim


HİÇ KİMSE TRABZON'DAN BÜYÜK DEĞİLDİR
Yabancılarla ilgili operasyonlarda hiç geri adım atmadınız. Bu konuyla ilgili başkandan bir reaksiyon gördünüz mü?
Hiçbir futbolcu Trabzonspor'dan büyük değildir. Bunu göstermeye çalışıyorum. Başkandan kesinlikle bir reaksiyon görmedim. Hep yanımızda oldu. Zaten böyle bir şey olmazsa, görev yapamazsınız. Futbolcuyu camiadan büyük gösterirseniz, onunla baş edemezsiniz. Trabzonspor'un oyuncusu Trabzonspor'a yakışır hareket etmek zorundadır.

ARKADAŞINA GÖNDER
25 yıl yetmiyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN