Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Keşke istifa etseydim..."

Beşiktaş Futbol direktörü Önder Özen, “Keşke istifa etseydim diye düşündüğüm anlar oldu dedi.

Giriş Tarihi: 23.5.2014 13:11
Siyah-beyazlı takımda futbol direktörlüğü görevini yürüten Önder Özen, BJK TV'ye önemli açıklamalarda bulundu. Özen, kulübün transfer politikası, Portekizli futbolcu Hugo Almeida'nın Beşiktaş'ta ki geleceği ve transferinden son anda vazgeçilen Brezilyalı Diego Ribas hakkında da bilgiler verdi.
Önder Özen, Beşiktaş'a CV doldurarak gelmediğini vurgulayarak, "Beşiktaş beni tercih etti. 18 ay sonunda başarısız olduğum takdirde gereği yapılacaktır. Kadroyu tamamen başarılı oyunculardan oluşturmamız zamanla gerçekleşebilecektir. Ben bu konuda umutluyum diye konuştu.

"HAGİ VE ALEX GİBİ 10 NUMARALAR ÇOK DEĞERLİ OYUNCULAR
Hagi ve Alex tipindeki 10 numaraların çok değerli oyuncular olduğunu ifade eden Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, "Aynı şekilde Delgado, Quaresma da Beşiktaş'a gelmeden çok önemli futbolculardı. Önemli olan bu oyunculara sahip olmaktan çok, onları parlatabilecek organizasyonu kurabilmektir ifadelerini kullandı.

"CEZASINI GÖRDÜLER
Özen, futbolcularla yaptığı toplantıda özel hayatlarının kendisini ilgilendirmediğine değinerek, "Ancak antrenman zamanlamasına uygun davranmaları gerektiğini söyledim. Bazıları uydu, bazıları uymadı. Onlar da cezasını gördüler. Oyuncuları GPS cihazı ile takip edemeyiz ancak genç oyuncuları dışarı çıkması muhtemel zamanlarda görüntülü ararım. Bunu yapmak çok saygın bir davranış olmayabilir ama ben bunu yaptım takımın iyiliği için şeklinde konuştu.

"KEŞKE ZAMANINDA ALMEİDA'YI SATSAYDIK
Almeida ve Fernandes'in yerine gelecek isimlerin onları aratmaması temennisinde bulunan Önder Özen, "Almeida'nın sözleşmesi bitti, yenilemek de şu an A planımız değildir. Bir ara başkanımız da demişti keşke satsaydık diye. Ben de diyorum, keşke zamanında Almeida'yı satsaydık. Başkanımızın söylediği almamız gereken 5 oyuncu için ayrılan 11 milyon Euro yeterlidir. Zaten birini aldık, Cenk Tosun. Üç yabancı ve bir yerli daha alacağız açıklamalarında bulundu.

"KEŞKE İSTİFA ETSEYDİM DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM ANLAR OLDU
Siyah-beyazlı takımın futbol direktörü Önder Özen, "Keşke istifa etseydim diye düşündüğüm anlar oldu diyerek sözlerine şöyle devam etti:
"Her işte insanın başına gelir bu, ortamın muhasabesi yapılır, benim de böyle anlarım oldu. Dört pozisyon için dört ayrı planımız bellidir. Başkan da transferin bizzat içindedir. Zaten bu çalışmalarda olmak da zorundadır. Yani başkanın transferde olması benim yetkilerimin kısıtlanması manasına gelmez.

"MUSTAFA PEKTEMEK DEĞERLİ BİR OYUNCU
Geçen sene transfer edilen Ömer Şişmanoğlu'nu, kendi kafasında hep yedekten gelerek gol atacak tipte olduğu şeklinde bir iz bıraktığını belirten Özen, "Yani hamle oyuncusu olarak düşünmüştüm. Mustafa Pektemek değerli bir oyuncu. Daha fazla şans verilebilirdi. Belki her zaman golü atamaz ve mücadelesini eder. Kerim Frei'in yetenekleri bellidir. Kıpır kıpır ve çabuk olduğu için özeldir ama çok topla oynadığı için çok şans bulamadı. Önümüzdeki sezon daha fazla şans verilebilir. Pedro Franco'nun şanssızlığı sezon başında kemikleşen bir ilk 11 olmasıydı. Bu noktada Slaven Bilic'e saygı duyulması gerekli. Bilic çok sevdiğim bir dostum ama her zaman aynı görüşte olamayız. Ancak daha çok rotasyon yapabilirdik diye düşünüyorum dedi.

"OYNAMAYAN OYUNCULAR DAHA ÇOK SAKATLANDI
Önder Özen, oynamayan oyuncuların sezon içerisinde daha çok sakatlandığını vurgulayarak, "Çoğunluğu kas sakatlıklarıydı. Ama Cenk, İsmail ve Mustafa oynamasa da her zaman beşinci viteste çalıştılar. Bu oyuncular idman kalitesini hiç düşürmedi ifadelerini kullandı.

"BASINA SIZARSA ONU BULUR KOVARIM
Geçen sene sezon başlamadan yaşanan Sezer Öztürk ile İbrahim Toraman'ın kavgası hakkında da açıklamalarda bulunan Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, şu şekilde konuştu:
"İbrahim Toraman'ın kavgası olduğu an ben yurt dışındaydım. Kendisini arayıp arkadaşlarını toplayıp olayın kapanmasını söylemesini istedim. Basına sızarsa onu bulur kovarım dedim. O da tamam dedi ve kapattım. Aldığım bilgiler olayın istediğim gibi kapatıldığı yönündeydi. Ahmet Kavalcı, 'merak etme olay tatlıya bağlandı' dedi. Ancak Bilic olayın sürdüğünü ve bu oyuncuları idmanda istemediğini söyledi. Oyuncular da uzaklaştırıldı ve rapor tutuldu. Sonra da süresiz kadro dışı kararı çıktı.

"DANY KONUSUNDA BENİ UYARMIŞLARDI
Devre arasında Galatasaray'dan kiralık olarak gelen Dany hakkında ise Önder Özen, Dany ile ilgili bir çok kişinin kendisini uyardığını belirterek, "Transfer sonrası da bana olan bakışlar değişti. Bu transferle de ilgili tüm sorumluluğu üstüme aldım, alıyorum ve alacağım da diye konuştu.
Önder Özen bir futbol kulübünde her şeyin bir arada olması gerektiğini belirterek, "Guti, Simao, Fernandes, Almeida, Quaresma gibi oyuncular beraber oynadı ama beşinci olduk. İyi kadro her şeyi çözmüyor demek ki. Stat da tek başına yeterli olmaz. Herşey bir arada olmalı. Biz yan yana gelebilme konusunda sorunlar yaşayan bir kulübüz. Birlik olup omuz vermede problemlerimiz var sözlerine değindi.

"DİEGO'YA KİMSE HAYIR DEMEZ
Beşiktaş'a transferinden son adan vazgeçilen ve Fenerbahçe'yle büyük ölçüde anlaşan Diego Ribas gibi bir oyuncuya kimsenin hayır diyemeyeceğini ifade eden Özen, "Ancak belli bir transfer bütçemiz var. İstedikleri bizim verdiğimizin 2, 2,5 katı. Onun istediklerini Batı Avrupa'da kimse vermez. Biz şu anda isteklerini karşılayamayız açıklamalarında bulundu.

"KÖTÜ BİR OLAYDI
Siyah-beyazlı takımın futbol direktörü Önder Özen, Gökhan Töre'nin vurulma olayından sonra hastanede gördüğü tablonun çok şaşırtıcı olduğunu dile getirerek, "12-13 tane çeşitli kulüplerden oyuncular vardı. Sonra olayı muhattaplarından dinledik. Kimse bana dışarı çıkalım mı diye sormaz, tabii ki ben de izin vermedim böyle olunca. Kötü bir olaydı. İlk aklıma gelen hayati tehlikelerinin olup olmadığıydı ifadelerini kullandı.

"BİZLER DENEYİMİ EKSİK OLARAK BİR GRUBUZ
Fenerbahçe'nin camia olarak deneyimli olduğunun altını çizen Özen, "Biz o rüzgarla seyircisiz oynayamadık. Haftalarca betona karşı top oynadık. Fenerbahçe 15 yıllık bir yönetim kurulu. Antrenörleri 17-18 yıldır bizim liglerimizde çalışıyor. Oyuncuları milli takımda, camia olarak komple deneyimliler. Bizler deneyimi eksik olarak bir grubuz. Hocanın futbol deneyimi çok yüksek ama Türkiye'de ilk sezonumuz diye konuştu.

"DİKİLİTAŞ İLE PROTOKOL YAPTIK
Bütün yanlışların sorumluğunun kendisinde olduğu söylenirse çekip gideceğini ifade eden Önder Özen, "Bu takım ikinci sırada kaldı. Bunun sorumlusu Önder Özen derlerse yürür giderim. Kendime şuradan puan verebilirim. Dikilitaş ile bir protokol yaptık. 6 arkadaşımız daha orada olacak, transferlerle 3. Lig'e çıkma fırsatı doğacaktır. Ali Nabi Belçika'ya gitti, orada araştırmaları yaptı. Orada Ali 2 tane kulüp tespit etti, ikisiyle imza aşamasına geldik. 500 bin Euro maliyeti. Feeder Club olarak hayalim bu. Gönüllü scoutlar ile bir araya geldim. Teknik anlamda onlara nasıl scout yapılır, raporlar nasıl yazılır anlattım. Ramon Motta gibi bir oyuncuyu 70 bin Euro maaşla kimseye sormadan ve ciddi bir sorumluluk alarak kazandırdım. Uçuyor demiyorum ama bir çözümdü dedi.
Beşiktaş futbol Direktörü Önder Özen, Demba Ba'nın İstanbul'a neden geldiği konusunda bilgisi olmadığına vurgu yaparak, "Müslüman ve Chelsea'nin bir oyuncusu. Newcastle'da çok iyi bir performans gösterdi. İstanbul'a şuan neden geldi bilmiyorum açıklamalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Keşke istifa etseydim..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN