Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yiğit olan pislik atmaz temizler!'

Giriş Tarihi: 26.5.2014

"Sivas yiğitler şehridir. Yiğit, kuyruğu sıkışınca pisliğin içine tertemiz Trabzonspor'u çekmeye çalışmaz. Sonunun yaklaşıyor oluşunun, şuursuzca açıklama yapmaya ittiği bu kişiyi ciddiye almıyoruz."

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın, 2010-2011 sezonunun son maçı olan Sivas-F.Bahçe maçı öncesi Trabzonspor'un kendilerine 1 milyon dolar teşvik primi gönderdiğini söylemesine bordo- mavili camia sert tepki gösterdi.

TRABZONSPOR TERTEMİZ
Kulüpten yapılan açıklamada, "Sivas yiğitlerin şehridir. Yiğitler karşısına çıkan pislikleri temizler. Kuyruğu sıkışınca pisliğin içine tertemiz Trabzonspor'u çekmeye çalışmaz. Sonun yaklaşıyor oluşunun, şuursuzca açıklama yapmaya ittiği bu kişiyi ciddiye almıyoruz" denildi. Otyakmaz'ın açıklamalarında adı geçen Trabzonsporlu yönetici Recep Denizer ise avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Saplandıkları şike çukurunda kendini ve camiasını lekelemeyi göze alan bu zevatın, başkalarına da kendi çerçevesinden bakması ve bu çukura sürüklemeye çalışması sürpriz değildir. Bizler masumiyetimizden aldığımız güçle konuşur, yargı kararlarını esas alırız. Kimlere ve hangi amaca hizmet ettiği herkesçe malum isimlerin asılsız hayal mahsulü iddialarını ciddiye almıyoruz."

AÇIKLAMALARI TUTARSIZ
Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney ise şu ifadeleri kullandı: "Otyakmaz, mahkemede bu iddiayı 1 milyon lira olarak gündeme getirdi. Şimdi '1 milyon dolar' diyor. Açıklamaları tutarsız."

OTYAKMAZ NE DEMİŞTİ?
"Takım kaptanı Mehmet Yıldız bana gelerek, Trabzonsporlu bazı yöneticilerin Sivassporlu futbolculara 1 milyon dolar teşvik primi vaat ettiğini söyledi. Ben de konunun çok fazla üzerine gidemedim ama yine de Trabzonlu bir dostum olan Zeki Mazlum'u aradım. Konuyu anlattım. Bunların hepsi tapelerde mevcut, dosyada mevcut. Abdurrahman Dereli (Sivaslı futbolcu), Trabzonsporlu yönetici Recep Denizer tarafından şikeye zorlandığını söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı fakat bu açıklamayı yapmak zorunda bırakıldık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yiğit olan pislik atmaz temizler!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN