Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

Giriş Tarihi: 31.5.2014 17:13 Güncelleme Tarihi: 31.5.2014 17:38

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz'ın açıklamalarının Türk futbolu ve Fenerbahçe açısından önemli olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübe verilen cezaların dayanılmaz bir noktaya geldiğini söyledi.

Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı 'Trabzonspor futbolcularımıza teşvik primi teklif etti' şeklindeki açıklamalarının Türk futbolu için önemli olduğunu ifade etti.

Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin 136. sayısında yayınlanan başyazısında, "Fenerbahçe Yönetimi olarak tüm branşlardaki takımlarımızın bugününü ve yarınlarını planlamaya tüm gücümüzle devam ediyoruz. Yeni sezon öncesinde, gündemimizdeki en hayati sorunlardan biri; kötü ve çirkin tezahürat sonucunda aldığımız saha kapatma ve para cezalarıdır" dedi.

"CEZALAR DAYANILMAZ BİR NOKTAYA GELDİ"
Verilen cezaların Fenerbahçe için dayanılmaz bir noktaya geldiğini vurgulayan Yıldırım, "Son 3 sezonda defalarca sahamız kapandı; birçok hayati maça taraftar desteğimizden büyük ölçüde yoksun çıkmak zorunda kaldık, milyonlarca lira zarara uğradık. Sezon başında kombine biletlerini alarak kulübümüze büyük bir destek sağlayan taraftarlarımız, bu cezalar yüzünden maçlara gelemediler, mağdur oldular. Feneriumlar'da maç günlerinde ciddi derecede gelir kaybı oldu. Aynı şekilde çevre esnafı da büyük kayıplar yaşadı. Bu maçlarda kadın ve çocuk taraftarlarımızın varlığı bizim için her zaman teselli kaynağı olsa da; futbola ciddi yatırımlar yapan, amatör sporlara öz kaynaklarıyla destek olmaya gayret eden kulübümüz için gelinen nokta, artık can sıkıcı olmaktan çok daha öteye geçmiş durumdadır" diye konuştu.

"MAKSATLI OLARAK KULÜBÜMÜZE ZARAR VERMEK İSTEDİLER"
Yıldırım, Spor Toto Süper Lig'in son haftasında oynanan Kayserispor karşılaşmasından sonra alınan 2 maçlık cezayı hatırlatarak, "Bu cezaya neden olan sebepler; disiplin talimatının ivedilikle gözden geçirilmesi ve sil baştan hazırlanması konusunda herkes için çok ciddi bir uyarı niteliği taşımaktadır. Hatırlatmak gerekirse; uzun süredir Fenerbahçe'de kaos oluşturmak isteyen belirli kişilerin ekonomik katkısıyla kulübümüze karşı sürekli muhalif ve saldırgan bir tutum içinde varlıklarını sürdürmeye çalışan bir taraftar grubuna mensup 30-40 kişi, şampiyonluğumuzu ilan ederek çıktığımız Kayserispor maçının en başından itibaren, planlı, programlı, maksatlı ve maçın skorundan ve gidişatından tamamen bağımsız bir şekilde, kasıtlı olarak dakikalarca küfürlü tezahüratta bulunarak kulübümüze zarar vermek istemişler ve maalesef, ceza yönetmeliğindeki mevcut uygulama yüzünden amaçlarına ulaşmışlardır. Bu kişilerle ilgili gerekli hukuki girişimlerin başlatıldığını da bu vesileyle ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN