Beş dairem gitti

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, eski yöneticilerin mal varlığı ile ilgili iddialarına yanıt verdi:

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Göreve geldiğimde 9 tane dairem vardı. Bugün 4 adet kaldı, param da azaldı. Ama ne Trabzonspor'un 1 lirasını yerim, ne de yedirtirim.

1 milyon $'a Ankaraspor'un almadığı Alanzinho'ya 4 milyon $ verdiler. 2 milyonluk Henrique'nin de nasıl 4 milyon $'a geldiği de herkesçe malum.

Sadri Şener'in kulübe verdiği para 3 milyon $'dır... Ayrıca mecburi bir bağıştı... Ama bugün nasıl 61 milyon $ oldu anlamak mümkün değil...

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, eski başkan Sadri Şener ile görev yapan yöneticilerin hakkındaki iddialarına cevap verdi. Hacıosmanoğlu, "Kulübü zarara uğrattığımızı söylediler. Kendi aldıkları futbolculara ödenen bonservislere bakalım. Adrian'a verilen 5 milyon Euro bugün geldiği kulübün değeridir. Alanzinho'yu 1 milyona Ankaraspor almazken biz 4 milyon $'a aldık. 2 milyon $'a alınacak Henrique'nin 4 milyona nasıl dolambaçlı yollarla transfer edildiği de malumdur" dedi.

1 LİRA YEDİRTMEM

Kendilerine yapılan ithamların hataları örtme çabası olduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu, kulüp içerisinde kendi üzerine yazılan paralar için, "Fatih Üner'in sıkışık olduğumuz dönemde şahsıma verdiği 3 milyon TL'yi "İbrahim Hacıosmanoğlu adına emanettir" şeklinde Trabzonspor hesabına gönderdi. Olay bu... Ayrıca mal varlığımı da sormuşlar... Başkan olduğumda 9 dairem vardı, 4 tane kaldı... Param da azaldı... Ne Trabzonspor'un 1 lirasını yerim, ne de yedirtirim" ifadesini kullandı.

PARALEL YAPI VAR

Hacıosmanoğlu Trabzon'da derin bir paralel yapılanmanın olduğunu belirterek, "Bu yapı Trabzonspor'u her zaman kendi çıkarı için kullanmıştır" dedi. Şener'in kulübe yaptığı bağışa değinen Hacıosmanoğlu, "3 milyon $'a yakın bir paradır. Şener'in işleri bozulmuştu ve eğer kulübe bağışlamasaydı o paraya el koyulacaktı. Mecburi bir bağıştır. Ancak bu para nasıl 61 milyon $ olmuştur anlamak mümkün değil" diye konuştu.

BAŞKAN'DAN KISA KISA
* 1461 Trabzon için elbette üzülüyorum. Kimse düşmesini istemezdi. Taliplisi olursa 1461 Trabzon'u verip, İstanbul ve Avrupa'da pilot takım uygulamalarına başlayacağız.
* Tazminat davası için Tolunay Kafkas'la da konuştum. Abikardeş sorunu halledeceğiz.
* Teknik direktörümüz nettir. Kendi durumundan dolayı açıklama yapamıyoruz. Zamanı gelince açıklayacağız.
* Malouda'nın oynatılmamasından dolayı bir kırgınlığı oldu. Karakterine güveniyorum. Yük olmadan ayrılacaktır.
* Mecnun Otyakmaz'a kefil olmakla hata yaptım. Ama kendisinin 'Maç satan karısını satar' söylemine inanmak durumundaydım. Ayrıca bizim kulüplerle sorunumuz yok. Eskişehirspor'un da Sivasspor'un da ceza almasını istemem.

İSTANBUL'A GİTMEK GELENEK Mİ?
Hacıosmanoğlu dün ilk kez Olcan'ın resmen Trabzonspor'dan ayrılmak istediğini de söyledi. Hacıosmanoğlu, "Olcan bize ailevi sebeplerle ayrılmak istediğini belirtti. Amerika'dan yeni geldiği için sağlıklı düşünmesi amacıyla ona süre verdik. Burada sivrilen oyuncuların İstanbul'a gitmesinin bir alışkanlık haline dönüşmesini istemediğimizi ve Trabzonspor'un itibarını da düşünmesi gerektiğini de belirttik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş dairem gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN