Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biz onlar gibi değiliz

Caner'le kendi şartlarımızda anlaştık. Bazı kulüplerin yaptığı gibi transfer çalışmaları, kulüpleri batağa götürür. 2 yılda 100 milyon dolar vergi verdik."

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, merak edilen konulara değinirken, Galatasaray'a göndermede bulunmayı da ihmal etmedi. Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:
Caner'le istediğimiz şartlarda bir anlaşma yaptık. Bunun dışında bazı kulüplerin yaptığı gibi transfer çalışmaları kulübü batırır. Biz hukuk kuralları içerisinde, kanunlar çerçevesinde kulübü idare etmeye çalışıyoruz. 2 yılda 100 milyon Dolar'a yakın vergi ödedik. Bununla da gurur duyuyoruz.
Bir milyon üye projesini gündeme getirdik. Bu bir günde olacak konu değil. 5 yılda ulaşılması gereken bir rakam. O zaman neyin ne olacağını hep beraber göreceğiz. Konuya sosyal olarak bakmak lazım. Manevi olarak başarırsak bize haz verecektir.
İsviçre'de mahkeme halen devam ediyor. CAS'ı mahkemeye verdik. CAS, kararı resmi olarak kamuoyuna açıklamadı. Bunun sebebi Türkiye'deki davaların devam etmesi. Kararı kulüplere tebliğ etti. Bu kararın içerisinde oy birliği olan konular kadar olmayanlar da var. Mahkeme, kararını 24 Haziran veya ay sonuna kadar verecek. İlk karar, durdurma veya durdurmama olur. Eylül, Ekim aylarında da ilk duruşma yapılacaktır.

BÜTÇE 217 Mİ LYON LİRA

Bu arada Fenerbahçe Kulübü Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, 2014 yılı bütçesi 217 milyon 650 bin lira olarak oy birliğiyle kongre üyeleri tarafından kabul edildi.

TRANSFERİ KAPATTIK
Diego Ribas ile şartlarda anlaştık. Ama henüz imza atmadığı için Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirmedik. Büyük ihtimalle ay sonunda veya Temmuz başında Türkiye'ye gelecek. Onun dışında başka bir transfer yapmayacağız. Diego Ribas ile transferi kapattık.

UEFA'DA SAHİPSİZ KALDIK
UEFA da bizim hukuk gibi olmuş. Kendi yandaşlarını koruyor. Blatter'in durumunu görüyorsunuz. Ben de bazı şeyler biliyorum. Trabzonspor ile Levent Bıçakçı'nın maddi ilişkileri var. Bunlar çok ilginç ilişkiler ama bugün bunları konuşmayacağım. İnşallah UEFA kendisine davrandığı gibi Türkiye'ye de davranır. Türkiye sahipsiz bırakılmıştır. Kulüplerin kendi çabaları dışında hiçbir savunma yapılmamıştır.

ŞİKECİLER BİZİ SUÇLUYOR!
3 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız. Bir gün bu ülkede hukukun, özgürlüğün olacağına, herkesin çıkacak kararlara saygı göstereceğine, şike yapanların bizlere suçlama yaptıklarının ortaya çıkacağına inanıyorum. Şikeyi bu ülkeye sokanların bizi suçlaması bizi çok üzüyor.

ALİ ŞEN İBRA EDİLDİ

F.Bahçe Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda gündeme konulan bir maddeyle 1996 yılındaki genel kurulda ibra edildikleri halde bir üyenin mahkeme kararıyla iptal ettirdiği, dönemin başkanı Ali Şen ve yönetim kurulunun ibra edilip edilmeyeceği yeniden oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda 1996 yılında görevde olan Ali Şen ve yönetimi oy birliğiyle ibra edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz onlar gibi değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN