Mütalaaya rest

Giriş Tarihi: 11.6.2014

Trabzonspor Hukuk Kurulu, şike davasıyla ilgili savcı Coşkun'un 'yeniden yargılama olmalı' şeklindeki mütalaasına, geniş kapsamlı bir beyan ile karşılık verecek

Trabzonspor, F.Bahçe'nin şike davasıyla ilgili 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı itiraza yönelik savcı Abdullah Mirza Coşkun'un 'yeniden yargılama olmalı' şeklindeki mütalaasına karşılık bir beyan hazırlıyor. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulacak beyanda, savcının ortaya koyduğu bütün gerekçeler hukuki temellere dayandırılarak tek tek çürütülmesi planlanıyor. Trabzon Hukuk Kurulu Üyesi Atilla Dilaver, hazırladıkları beyanla ilgili şunları anlattı:
Savcının yazdıklarının hukukla alakası yok. Öncelikle Türkçe öğrenmesi gerekiyor. Çok kötü bir Türkçe ile yazılmış. Mahkeme ve Yargıtay kararları incelenmemiş. Avukatların gerçeğe aykırı beyanlarına itibar edilerek mütalaa yazılmış.
Yargı kararında Sivas-F.Bahçe maçında şike suçunun tamamlandığı açık şekilde yazılmıştır. Fakat savcı, bu maçta şike olmadığını, şikeye teşebbüs olduğunu hüküm kurarak ifade ediyor. Başka bariz örnek, Sami Dinç adlı mahkumun 1 maçtan ceza aldığını yazıyor. Dinç'in maç sonucunu etkileme fiillerini zincirleme bir suç olarak işlediğini göz ardı ediyor. Şike ve teşvik eylemlerinin sabit olduğunu ancak cezada yanlışlık olduğunu iddia ediyor.
Savcı yasa değişikliği sonrası, bir hakimin verdiği dinleme kararlarının artık hukuki olmadığını söylüyor. Bu, hukukun ilkelerine aykırı. Çünkü geçmiş usul hükümlerinin geçerli olduğu tarihlerde elde edilen deliller hukukidir. Yasalar ve hukuk hiçe sayılarak bir emsal karar çıkartılmak isteniyor. Bu Türk Yargısını kaosa sokar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mütalaaya rest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN