Emre Belözoğlu'na 2,5 ay hapis cezası

Emre Belözoğlu’na Zokora’ya ırkçı söylemleri nedeniyle 3 ay hapis cezası geldi. Belözoğlu'nun, mahkeme sürecindeki tavırlarından dolayı bu ceza 2 ay 15 güne indirildi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Giriş Tarihi: 17.6.2014 16:14
2011-2012 sezonunda oynanan Fenerbahçe - Trabzonspor maçı sırasında Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu'nun Trabzonsporlu futbolcu Zokora'ya ırkçı söylemlerde bulunması mahkemeye taşınmıştı. Bugün İstanbul Anadolu 17. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına Zokora'nın avukatı olarak Nusret Yılmaz katıldı.

Uzun süredir devam eden mahkemeden bugün karar çıktı. Çıkan karara göre Emre Belözoğlu ırkçılık suçalamasıyla 3 ay hapis cezasına çarptırılırken mahkeme sürecindeki tavırlarından dolayı bu ceza 2 ay 15 gün olarak indirime uğradı. Ayrıca bu cezada hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi:

1- Sanık Emre Belözoğlu'nun spor alanında din,dil,ırk,etnik köken, cinsiyet veya mezhep farkı gözetilerek hakaret suçundan eylemine uyan 622 sayılı kanunun 14/2 maddesi gereğince suç konusunun önem ve değeri ve suçun işlenmesindeki diğer özellikler dikkate alınarak takdiren 3 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA

2- Sanığın mahkemece gözlemlenen hal ve hareketlerinin lehine takdirinin sebebi kabul edilerek cezasında TCK'nın 62/1 maddesi gereğince 1/6 oranında indirim yapılarak 2 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA

3- HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA

Sabahspor.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emre Belözoğlu'na 2,5 ay hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN