Adalet¶ istiyorlar

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Sezon sonunda Merkez Hakem Kurulu'nun tüm hakemlere yaptığı anketten çıkan sonuç düşündürücü: Ücretlerimiz az ve maç dağılımımız adil değil

Türkiye liglerinde maç yöneten hakemlere, Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından gönderilen ve 15 sorudan oluşan anket formlarından ilginç bir sonuç çıktı. 13 Haziran'a kadar yanıtlanarak teslim edilmesi istenen ankette sorular arasında, "Hakem ücretlerini yeterli buluyor musunuz?" ve "Maç dağılımının adaletli olduğunu düşünüyor musunuz?" şeklinde sorular soruldu. Hakemlerin geneli, ücreti az bulduklarını belirterek, rakamın daha yukarı çıkarılmasını istediler. Ayrıca maç dağıtımında adaletsizlik olduğu görüşü de ortaya çıktı.

ADAMINA GÖRE NOT VERİLİYOR

MHK Başkanı Zekeriya Alp'in özel isteğiyle hazırlanan bu ankette, bir başka dikkat çeken nokta ise, "Gözlemcilerin adil not verdiğine inanıyor musunuz?" sorusuna verilen yanıtlardı. Hakemler burada da gözlemcilerin adil olmadığını ve adamına göre not verdiklerine inandıklarını belirttiler. Bu arada hakemler, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Ali Kızılet tarafından her hakeme uygulanan testlerin ve özel antrenman programının son derece yararlı olduğunu ankette belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet¶ istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN