Biz gidiyoruz!

Giriş Tarihi: 26.6.2014

Yeniden yargılama kararıyla Devler Ligi için ümitlenen F.Bahçe'ye ezeli rakibinden uyarı geldi: "UEFA Disiplin Kurulu, Tahkim ve CAS'ın verdiği şike kararı var. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi büyük bir onurla temsil edecek"

Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe'nin "Şampiyonlar Ligi yolumuz artık açık" mesajlarına, dün yayınladığı açıklamayla sert çıktı: "Biz gidiyoruz." 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'Futbolda Şike Davası'nda yeniden yargılama kararı almasına ilişkin, "Adı geçen hükümlüler, yeniden yargılama yoluyla beraat etseler dahi, bu karar; sportif hukuka göre, 2010-2011 sezonunda şike yapılmış olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir" değerlendirmesi yapılan açıklama, "Kamuoyuna: Şike Konusunda Gerçekler" başlığı altında yayınlandı. Yargıtay tarafından cezaları onanan bazı şahıslarla ilgili, yeniden yargılama kararının verilmesi sonrası toplumda yaratılmaya çalışılan algı üzerine zorunluluk haline geldiği ifade edilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

'KIYAMET GÜNÜNE KADAR'
"Bu kararın, sportif hukuk açısından 'Şike Davası'nın özüyle ilgisi yoktur. Uluslararası yargı organlarında ceza verilmesine yol açan deliller, sportif hukukun dava dosyaları arasında kıyamet gününe kadar en önemli kanıt olarak kalacaktır."

KİME GİTSELER "ŞİKE VAR" DEDİ
Açıklamada, UEFA'nın sürece bakışı ise şu sözlerle özetlendi: "Şike hükümlüleri, UEFA Disiplin ve Tahkim Kurulu ile CAS yargıçları önünde, mevcut iddia ve delillerle ilgili, saatlerce savunma yapmış ancak kurul üyelerini ikna edememiş, aksine üç önemli uluslararası mahkeme, ilgili takımların şike yaptığına karar vermiştir. Bu kararların sabit olduğu herkes biliyor."

DOĞRUDAN GRUPLARA GİDECEĞİZ
Açıklama, "Bilinçli spor kamuoyu, sızdırılan haberlere gülüp geçmektedir. Galatasaray, kendisine UEFA'dan gönderilen yazı doğrultusunda, gruplara doğrudan katılarak Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde onurla temsil edecektir. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın."

'KORKUYA VERECEK CEVAP BULAMIYORUZ
Fenerbahçe, iğneleyici sözlerle Galatasaray ve Trabzonspor'a yanıt verdi: "Bugüne kadar her türlü sportif açıklamaya, gayri samimi ve kurnaz kutlama davetlerine, imitasyon Sicilya tarzı açıklamalara usanmadan, sıkılmadan cevap verdik… Ancak bu kez biz bile bu KORKUYA verecek bir cevap bulamıyoruz… Bu nedenle şimdilik CESURCA susuyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz gidiyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN