Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'dan o haberlere tepki

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den yapılan açıklamada, UEFA'nın 2013-2014 sezonundaki Şampiyonlar Ligi gelirlerine el koyduğuna ilişkin haberlerin gerçekten uzak, maksatlı ve manipülatif olduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.6.2014 20:34
Şirketten, Borsa İstanbul'a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Dün ve bugün yazılı ve görsel medyada yer alan ve UEFA'nın şirketimizin 2013-2014 sezonundaki Şampiyonlar Ligi gelirlerine el koyduğuna ilişkin haberler tamamen yalan, maksatlı ve manipülatiftir. 16.05.2014 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıklandığı üzere, şirketimiz UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu ile bir anlaşma yapmış ve 200 bin avro ödeyerek karşılığında 2015-2016 izleme periyodu sonuna kadar UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Düzenlemeleri'nde tarif edildiği şekilde başa-baş uyumluluğunu sağlamayı kabul etmiştir.

Ayrıca şirketimiz, 2014-2015 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım için UEFA'dan resmi katılım teyidini de almış olup, kamuoyunu ve yatırımcıları yanlış yönlendirmeye yönelik bu tür yalan ve yanlış haberleri yapanlara karşı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü hukuki yola başvurmakta olduğumuz kamuoyunun bilgisine sunulur. Yapılmakta olan suç duyuruları ve açılmakta olan davalar ayrıca duyurulacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan o haberlere tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN