Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstinye'ye Yıldırım düştü

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeniden yargılama kararı sonrası eli güçlenen ve önceki gün Trabzonspor'u resmen Futbol Federasyonu'na şikayet eden Fenerbahçe yönetimi, dün ise İstinye'de bire bir konuyu masaya yatırdı

Fenerbahçe yönetimi, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'futbolda şike davası'nın yeniden görülmesi yönünde aldığı karar sonrası Trabzonspor'a karşı başlattığı hamlelere devam ediyor... Önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurarak; 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un Sivasspor'a teşvik primi verdiği iddiasını gündeme getiren Fenerbahçe yönetimi, dün ise İstinye'ye çıkarma yaparak TFF yönetimi ile konunun detaylarını görüştü... Toplantıya Fenerbahçe adına başkan Aziz Yıldırım, basın sözcüsü Mahmut Uslu ve CEO Hakkı Hasan Yılmaz katılırken; sarı-lacivertli idarecileri Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetici arkadaşları konuk etti... Fenerbahçeli yöneticiler, samimi bir havada geçen toplantıda; Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın yakın dönemde, "Trabzonspor eski futbolcusu Semavi aracılığıyla bize 1 milyon dolar teşvik verdi" açıklamasını yaptığını hatırlatarak konunun araştırılmasını istedi.

"YÖNETİM KURULU'NDA GÖRÜŞECEĞİZ"
Fenerbahçe yönetimi, taleplerine ilişkin verdikleri yazılı dilekçenin ivedilikle incelenmesini ve sonuçlandırılmasını beklediklerini dile getirdi. Yıldırım Demirören'in ise, yönetim kurulunda konuyu görüşeceklerini ve gerekli görüldüğü takdirde Trabzonspor'un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilebileceğini söylediği iddia edildi. Fenerbahçe cephesi, sadece Mecnun Otyakmaz'ın açıklamasının dahi ihbar kabul edilebileceğini ısrarla dile getirdi.

YAYIN PARALARI AKSIYOR MU?
Gündemin ikinci önemli konusu ise Digiturk'le ilgili ödeme gecikmeleri ve bu gecikmelerin kulüpleri zor durumda bırakmasıydı... Yayıncı kuruluşun özellikle transfer döneminde yaşattığı bu gecikme nedeniyle Fenerbahçe yönetimi, Futbol Federasyonu'ndan destek istedi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, Fenerbahçe yetkililerine sorun yaşadıkları bu konunun en kısa sürede çözüleceği yönünde garanti verdiği öğrenildi.

TRABZONSPOR'UN DİLEKÇESİ TARTIŞILDI
Ayrıca e-bilet uygulaması, cezalar ve Türkiye Kupası'nın statüsü gündeme geldi. Karşılıklı fikir alışverişi sonrası e-bilet konusunda ikna olan Fenerbahçeli idareciler, cezalar ve Türkiye Kupası'nın statüsünün değişmesi gerektiğini bildirdi. Son olarak; UEFA'nın Trabzonspor'un başvurusu üzerine TFF'den istediği savunma ve 17 Temmuz'da çıkması muhtemel kararlar tartışıldı. Fenerbahçe yönetimi, Trabzonspor'un 9 Mayıs'ta UEFA'ya yazdığı şikayet dilekçesinin ağır ifadeler içerdiğine dikkat çekerken, TFF cephesi ise yaptırım beklemediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstinye'ye Yıldırım düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN