Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derin Trabzon'a teslim olmayız

Başaran, "Bir grup var, sanki Trabzonspor'un sahipleri. Onların icazeti olmadan buraya gelemeyeceksin. Ne yapacağını, kulübü nasıl yöneteceğini onlara soracaksın... Biz bunda yokuz!" dedi

Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, kulübü yönetirken kimseden icazet almayacaklarını söyledi. Başaran, "Görüyorum ki bir kesim bize sürekli tepki gösteriyor. 'Trabzonspor kötü yönetiliyor' diyorlar. Bunlar bizi üzüyor. Sanki Trabzonspor onların, bizim değil. Ne yapacağını nasıl yöneteceğini onlara soracaksın. Onların istemediği gibi olursa yerden yere çalınırsın; 'Yok, İstanbul'dan geldiniz başkan olamazsınız', 'Eğer bizim lobinin içerisinde değilsen oraya gelemezsiniz', 'Trabzonspor'u biz kullanalım', 'Bizim dediğimiz olsun, başkasının dediği olmasın' gibi. Bu anlayışı sevmiyorum. Biz bunda yokuz. Derin Trabzon'a teslim olmayız. Maalesef kıyameti koparan da bu kişiler. Çok üzücü" ifadesini kullandı.

HERKES SABRETMELİ

Kongre için imza toplama çalışmalarına da değinen Başaran, "Ben bu işi normal karşılıyorum. Yeterli imza bulunur ise kongre yapılır. Adaylar çıkar. Yalnız imza için yollara düşenlere bakıyorum. Trabzonspor taraftarı yandaşı olanlar değil. Sessiz, sedasız, mütevazi olanlarda ses yok. Bu yönetime destekleri var. Bu bahsettiğim gruptaki bazı arkadaşlarla da konuştum. 'Sabredin. Biraz dayanıklı olun, müsaade edin' dedim. Önemli olan Trabzonspor'u rahatlatmaktır" diye konuştu.

FARUK ÖZAK İYİ TRABZONLUDUR
İbrahim Bey'in de bizim de bazı hatalarımız olduğunu söylüyorum. Mesela bu imza işinin arkasında Faruk Özak yok. Faruk Bey, bizden daha fazla Trabzonsporludur. Bunu hizmetlerine bakıp söylüyorum. İbrahim Bey'in de o ifadeleri söylememesi gerekiyordu. O hatayı bir defa yaptık. İnşallah bundan sonra yapmayız.

İBRAHİM BEY HİLESİZ YÜRÜR
Belki Başkan konuşmalarıyla başka türlü anlaşılıyor. Bakınız, İbrahim Bey ile birlikteliğimizin en önemli noktası düzgün insan olmasıdır. Hilesiz yürüyüşüdür. Ve biz de bu yürüyüşte İbrahim Bey'i de yalnız bırakmayız. Sonuna kadar onunla birlikte yürürüz.

ÇOK İYİ BİR KADRO KURACAĞIZ
Transferde şu anda her şey çok güzel ilerliyor. Ancak sadece iyi bir kadro kurmak yetmez. Başarılı olmanın temel şartı, futbolcu, teknik kadro, yönetim kurulu ve taraftarın birleşmesidir. İnşallah bu sezon şampiyon oluruz diye düşünüyorum.

YENİ STADIN İSİM HAKKI DEĞERLİ
Kulübü 191 milyon borçla devraldık, bugünlere getirdik. Şimdi 90 milyon lira gelirimiz var. Akyazı Stadı'nın isim hakkı da çok değerli. Beşiktaş, yeni stadı için 75 milyon Dolar'lık anlaşma yaptı. Biz de böyle bir anlaşma hedefliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derin Trabzon'a teslim olmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN