Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Temmuz sancısı!

Giriş Tarihi: 2.7.2014

UEFA'nın, İsviçre Federal Mahkemesi'ne cevap vereceği son tarih 3 Temmuz... Federal Mahkeme'nin aynı gün kararını vermesi zor görünüyor. Ancak Devler Ligi kurasının çekileceği 18 Temmuz'a kadar kesin karar çıkacak

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 'yeniden yargılama' kararının ardından, gözlerini İsviçre Federal Mahkemesi'ne çeviren Fenerbahçe camiasının, "3 Temmuz'da karar verilecek" beklentisi uzayabilir... Fenerbahçeliler kötü günlerin başlangıcı olan 3 Temmuz'un 3. yıldönümünde mutlu bir haber almak için beklerken, 3 Temmuz tarihinin, UEFA'nın İsviçre Federal Mahkemesi'ne son cevap verme tarihi olduğu ve mahkemenin aynı gün içinde karar vermesinin zor olduğu öğrenildi. UEFA'nın vereceği cevabın ardından F.Bahçe'nin de 3 günlük 'cevaba cevap' hakkı bulunduğu kaydedildi. UEFA'nın vereceği cevaba göre kulüp bu hakkını kullanmazsa, İsviçre Federal Mahkemesi'nin karar tarihi 'en erken 3 Temmuz' olacak. Fenerbahçe cevap hakkını kullanırsa, karar otomatikman en erken 8 Temmuz'a sarkacak. Ancak telafisi mümkün zararlar doğmaması adına Federal Mahkeme'nin, 18 Temmuz'da çekilecek Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme kuralarına kadar süreci tamamlaması bekleniyor.

KABUL FORMU VE YETKİ AŞIMI İTİRAZI
Öte yandan CAS gerekçeli kararıyla ilgili çıkan haberler sonrası sarı-lacivertli yönetim, sessizliğini koruyor. Kulübün CAS gerekçeli kararında bulunan 2 noktadan Federal Mahkeme'ye itiraz ettiği öğrenildi. Bu noktaların ilki, CAS'ın 'kabul formunu yanlış doldurmadan' verilen 1 yıllık cezayı oybirliğiyle yanlış bulmasına rağmen indirime gitmemesi... İkinci nokta ise, UEFA'nın kendi yönetmeliklerine aykırı olarak 'yetki aşımı yapıp' Fenerbahçe'ye yerel ligdeki müsabakalardan ceza vermesi. Bu iki itirazla ilgili son sözü İsviçre Federal Mahkemesi söyleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temmuz sancısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN