Lozan satrancı

CAS, Fenerbahçe'nin davası için cevap hakkı isteyince mahkeme "Zaten senin verdiğin kararı yargılıyorum, hızlı ol" dedi. Kulüp avukatları gelecek cevaba göre yeni yol haritası belirleyecek

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Fenerbahçe yaptığı başvuruyla ilgili olarak dün UEFA'nın cevabını İsviçre Federal Mahkemesi'ne sunmasını beklerken bu kez sahneye CAS çıktı. Spor Tahkim Mahkemesi, Fenerbahçe'nin başvurusu ile ilgili kendisinin de cevap vermek istediğini Federal Mahkeme'ye bildirdi. CAS ayrıca vereceği cevap için 16 Temmuz tarihine kadar süre istemeyi de ihmal etmedi.

SEN ZATEN KARARINI VERMİŞSİN!

Lozan'daki Federal Mahkeme, CAS'ın cevap vermesini uygun gördü. Ancak cevap tarihi konusunda net bir yanıt vermedi. Mümkün olduğu kadar hızlı cevap verilmesi istendi. Federal Mahkeme CAS'a "Ben zaten senin verdiğin kararın gerekçelerini yargılıyorum. Yani sen cevabını aslında kararınla vermişsin ancak, yine de eksik bir konu kalmasın diye cevabını dinlerim. Ancak seni 16 Temmuz tarihine kadar bekleyemem" dedi.

KARAR İÇİN SON TARİH 18 TEMMUZ

CAS cevabının hızlı bir şekilde ulaşması ve sürecin artık karar aşamasına girmesi bekleniyor. Mahkemenin UEFA'dan istediği yazının da bugün F.Bahçe'ye ulaşacağı konuşuluyor. Avukatlar metni hazırladıktan sonra yol haritasını belirleyecek. İsviçre Federal Mahkemesi'nin duruşma takvimini ise pazartesi ya da salı günü açıklaması bekleniyor. Mahkeme sürecinin en geç Şampiyonlar Ligi 3. Ön eleme kuralarına kadar yani 18 Temmuz'a kadar sonuçlanması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lozan satrancı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN