Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoruma göre terfi

Giriş Tarihi: 7.7.2014

MHK, haftanın tartışmalı pozisyonlarından klip yapacak. Süper Lig hakemleri kendilerine verilen şifrelerle siteye girip pozisyonları değerlendirecek. Yorumlar sezon sonu terfilerinde kıstas olacak

Voleybol Federasyonu'nun ardından Türkiye Futbol Federasyonu da devrim gibi bir karara imza atmaya hazırlanıyor. SABAH, dün Türkiye Voleybol Federasyonu'nun hakem ve gözlemcileri için her ay online ve video sistemiyle sınav yapacağını duyurmuştu. Benzer uygulamaya Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun da imza atacağı öğrenildi. MHK, hakem eğitiminde UEFA tarafından hazırlanan sistemi hayata geçiren ilk üye ülke olacak. Bu düşünce yeni sezonda uygulanmaya başlayacak.

SEN OLSAN NE YAPARDIN!
MHK Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan ve ekibinin hazırladığı eğitim sisteminde her hafta tartışmalı maçların klibi siteye konulacak. Süper Lig hakemleri kendilerinde verilen şifre ile siteye girecek ve klibi izleyip kendi yorumunu bildirecek. Gelen yorumlar, MHK tarafından değerlendirilecek ve görüşü o klibin altına yazılacak. Böylece hakemler kendi yorumları ile MHK'nın yorumunu karşılaştıracak. Pozisyonlarda UEFA'nın yorumu da yer alacak.

HAFTADA BİR ÇALIŞMA
Merkez Hakem Kurulu, bu çalışmayı haftada bir yapıp aylık değerlendirmede bulunacak. Eğitim ağırlıklı olacağı için Süper Lig hakemlerin gönderdikleri yorumlar bir anlamda kaderlerini de belirleyecek. Sezon sonu terfilerde bir kıstas olacak. MHK'nın geçen sezon 40 Süper Lig hakemine 10'ar kişilik 4 grup halinde tartışmalı pozisyonları izlettirdiği ve her gruptan yorumlar aldığı öğrenildi.

100 BİN EURO'LUK DESTEK
UEFA'nın Merkez Hakem Kurulu'na eğitime verdiği önemde Avrupa'da ilk sırasında yer alması nedeniyle 100 bin Euro yardımda bulunduğu öğrenildi. MHK'nın bu yardımı tamamen hakem eğitiminde kullandığı, Futbol Federasyonu'nun da ayrıca eğitim için büyük destek verdiği belirtildi. Merkez Hakem Kurulu Süper Lig hakem ve yardımcı hakemlerle her ay yine değerlendirme toplantılarına devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoruma göre terfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN